I love Zrenjanin portal
  • Vesti
  • Video
  • Sport
  • Kultura
  • Posao
  • Marketing
  • Poljoprivreda
  • Noćni život
  • Najave
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Vesti
  • Video
  • Sport
  • Kultura
  • Posao
  • Marketing
  • Poljoprivreda
  • Noćni život
  • Najave
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
I love Zrenjanin portal
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Vesti
  • Video
  • Sport
  • Kultura
  • Posao
  • Marketing
  • Poljoprivreda
  • Noćni život
  • Najave
3D gradjevinska kuca
Početna Poslednje vesti Zrenjanin

Anastazija Homan Savković – najbolja rukometašica ŽRK „Lehel“ u 2017. godini

18.02.2018.
Kategorija: Poslednje vesti Zrenjanin
Vreme čitanja: 2 min.
Ultra Caffe

Na svečanoj sednici održanoj povodom jubileja – šest decenija rukometa u Mužlji, petnaestogodišnja Anastazija Homan Savković, mlada i talentovana igračica ŽRK „Lehel”, ŽRK „Proleter” iz Zrenjanina i Ženske reprezentacije Vojvodine, proglašena je za najbolju igračicu Ženskog Rukometnog Kluba iz Mužlje za 2017. godinu.

slika1 anastazija

Ona je na pet uzastopnih utakmica postigla čak 70 golova, a prošle godine je sa ukupno 148 postignuta gola proglašena za najbolju golgeterku takmičarske sezone u Trećoj rukometnoj ligi Srbije „Banat”.

Anastazija je svoju ljubav prema rukometu počela da pokazuje od svoje četvrte godine. Aktivnim i neretko napornim treninzima želi da pruži najbolje od sebe kako bi podstakla ostale igračice u timu da pruže najbolje što umeju na svim utakmicama.

PerSu marketi

slika2 anastazija

Pored rukometa, Anastazija je uspešna i u drugim sportovima. Sa sedam godina se upisala na džudo i nakon polaganja za žuti pojas osvojila je visoko treće mesto na jednom međunarodnom turniru.

Na nedavno održanom dvoranskom atletskom prvenstvu Srbije za starije pionire i pionirke u Beogradu, osvojila je drugo mesto i srebrnu medalju u bacanju kugle, oborivši pritom i lični rekord sa hicem od 11,47 m. Anastazija je osvojila jedinu medalju za AK AS 023.

anastazija homan savkovic

Na svečanoj sednici dodeljeno je i posebno priznanje istoričaru u penziji, bivšem direktoru OŠ „Servo Mihalj“, Zoltanu Halaiu, za dugogodišnju podršku i zalaganje u promociji rukometa među najmlađim meštanima.

slika3 anastazija

1957. godine, u okviru Sportskog društva „Lehel“, oformljene su prve muške i ženske rukometne ekipe. Bivše i sadašnje igračice kluba među kojima su Zorica Gardinovački, Anastazija Budai, Jelena Živković, Monika Išpanović, Anastazija Homan Savković, Vivien Marki i mnoge druge svedoče da je ljubav prema rukometu bila i još uvek je usađena u svom njihovom biću.

Piše: Tivadar Borbelj

Tagovi AK AS 023anastazija homan savkovićmuzljanajbolja rukometasicaRukometVesti ZrenjaninzrenjaninŽRK LehelŽRK Proleter
PodeljenoTweetPošalji

Slične Vesti

alenik turs e1671552463503
Marketing Zrenjanin

Zrenjanin – Beč bez muke? Alenik Turs vodi vas pravo u srce Austrije

25.04.2025.
349
rk proleter
Sport

Bilo je žestoko, ali se zna ko je gazda u Kristalnoj dvorani (FOTO)

10.04.2025.
310
Naredna vest
big ben2

Proglašeni pobednici velikog likovnog konkursa "Traži se Big Ben maskota!"

kosarka proleter novi pazar

Derbi u Novom Pazaru - samo na papiru

aqua line
Univer
Tišma Zrenjanin
BMT lux
Mlekoprodukt
Omega profeks
Alenik
New age
SK mobile
I love Zrenjanin portal

© 2022 Sva prava zadržava - Portal I Love Zrenjanin

Navigacija

  • Mapa sajta
  • Redakcija
  • Uslovi korišćenja
  • Kontakt
  • Taksi prevoz Zrenjanin
  • Red Vožnje Zrenjanin autobusa
  • Važni Telefoni
  • Poznati Zrenjaninci
  • Naslovi.net

Pratite nas na mrežama

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Vesti
  • Video
  • Sport
  • Kultura
  • Posao
  • Marketing
  • Poljoprivreda
  • Noćni život
  • Najave

© 2022 Sva prava zadržava - Portal I Love Zrenjanin