• Centar Lux
  • Kuća zdravlja

Derbi u Novom Pazaru – samo na papiru

Derbi 18. kola Druge košarkaške lige Srbije odigran je sinoć u dvorani Pendik, gde je trećeplasirana ekipa Novog Pazara dočekala petoplasirani Proleter Naftagas iz Zrenjanina.

Košarkaši Proletera su solidno igrali u prvoj četvrtini utakmice, dok su domaći pokušavali da uspostave svoj ritam i stil igre. Novi Pazar je dobio prvi period igre sa 24:21, a u drugoj četvrtini domaći su dodali gas i praktično rešili pitanje pobednika (druga četvrtina – 26:12, poluvreme 50:33).

Novopazarce je predvodio Nikola Raičević sa 16 poena, jedan manje dodao je Marko Ilić, dok je Mihajlo Todorović postigao 13 poena. Dušan Filipović i Nikola Čvorović upisali su po 12, a Ersan Bjelak 10 poena za domaćina.

Fordomanija

Najefikasniji kod Zrenjaninaca bio je Stefan Atanacković sa 15 poena, a pratili su ga Petar Lambić sa 14, Slobodan Lalić sa 12, te Nikola Šućov i Đorđe Božović sa po 10 poena.

14. Smederevo Smederevo 18 0 18 18

Pazar je zadržao treće mesto na tabeli sa 13 pobeda i pet poraza, dok je Proleter Naftagas među timovima plasiranim od četvrtog do sedmog mesta sa skorom 10/8.

Proleter Naftagas će narednom kolu dočekati Planu iz Velike Plane.