Deficitarni lekovi kojih nema na tržištu medikamenata kao što su trental, lasiks i aminofilin, mesecima predstavljaju problem mnogim bolesnicima, jer za njih nema adekvatnih zamena. Dok su rafovi apoteka prazni, magacini zrenjaninske „Jugoremedije“ prepuni su upravo ovih deficitarnih lekova. Deo pripada Republičkim robnim rezervama, dok je deo pod hipotekom i predstavlja zalog bankama, te im polako ističe rok upotrebe, međutim o tome niko od nadležnih ne vodi brigu, upozoravaju radnici „Jugoremedije“.
Deo lagera ovih lekova su robne rezerve i bez naloga Ministarstva zdravlja ne mogu se pustiti u promet, dok je drugi deo zalog za kredite u Komercijalnoj i Razvojnoj banci Vojvodine. Prema rečima zaposlenih iz „Jugoremedije“, niko od njih, ni ministarstvo, ni banke ne pokazuju interesovanje da se ovi lekovi nađu na tržištu. Iz Ministarstva zdravlja na pitanja o lekovima iz „Jugoremedije“ dobili odgovor da je u toku rešavanje tog problema i da je to bila i jedna od tema današnjeg sastanka ministra finansija Mlađana Dinkića i ministarke zdravlja Slavice Đukić Dejanović.
U međuvremenu, iz „Jugoremedije“ podsećaju da, ukoliko se pitanje plasmana lekova hitno ne reši, su svi na gubitku – građani, država, ali i banke kojima su lekovi garancija plaćanja, što će dodatno ugroziti opstanak domaće proizvodnje.
Izvor : RTV, Ivana Buš Jović