Grejna sezona samo što nije počela, a oni koji se još nisu opredelili za način grejanja, mogu da razmisle i o uvođenju centralnog grejanja na plin. Radovi se brzo izvode, tako da polovine dvadesetak dana sve može biti spremno za ovaj način zagrevanja kuće.
Kažu da je plinsko centralno grejanje isplativije u velikim kućama. Nekakvo pravilo važi, što je veća kuća, odnosno zapremina prostora koji se greje na ovaj način, to je iskorišćenost sistema bolja. Treba izdvojiti dosta novca za uvođenje grejanja, ali je isplativost višestruka. Štedi se potrošnja električne energije, jer topla tehnička voda koja pokreće kotao, može da se koristi i u kupatilu i u kuhinji. Ipak majstori ne preporučuju uklanjanje postojećih strujnih bojlera. Za ne daj Bože! Takođe ušteda je i na računima za vodu, za kanalizaciju. Štedi se vreme koje je potrebno ukoliko se kuća grejala na čvrsto gorivo – nema pripreme ogreva, nema svakodnevnog čišćenja otpada, a kuća je topla. Ukoliko se odlučite da ne grejete sve prostorije u kući, rešenje je vrlo jednostavno zatvorite ventil na radijatorima u prostoriji koja ostaje hladna, i eto dodatne uštede. Sve je lagano, i čisto.
Prljavština, prašina i veliki posao je samo dok su majstori u kući, no ako su efikasni taj posao ne traje duže od dan-dva.
Preporučuje se korišćenje bakarnih cevi čija se cena kreće u rasponu 300 -700 dinara po metru, a razlika u ceni je na osnovu prečnika širine cevi. Radijatori koštaju u proseku oko 7000, ima i jevtinijih i skupljih, zavisno od širine, odnosno broja rebara. Kotao je najskuplji, prosečna cena je oko 90000 dinara. Topla preporuka stručnjaka je da se opredelite za tučani kotao koji je, iako skuplji, znatno kvalitetniji, samim tim i dugovečniji od limenih/aluminijumskih kojih takođe ima u ponudi. Za rad majstora treba odvojiti u proseku oko 4000 dinara po grejnom telu. Treba biti spreman i na dodatne troškove koji podrazumevaju uklapanje instalacija sa postojećim gabaritima, i nesavršenostima u gradnji kuće, kao i na troškove saniranja ili krečenja zidova nakon uvođenja grejne instalacije. Za kuću od oko površine oko 150 kvadratnih metara i prosečne unutrašnje visine zidova od 2,6m potrebno je izdvojiti oko 350000 dinara, ali su kasnije računi dosta niži. Posle toga sve je kako kažu na dugme, a kuća će tokom zime biti pravi topli dom.