Vandalski činovi ostavljali su velike posledice na javnom inventaru tokom 2013. godine u Zrenjaninu. Najčešće je stradalo šetalište oko gradskog jezera, parkovske površine, a nisu pošteđena ni gradska naselja. U njima su noću uništavana dečija igrališta, klupe za sedenje, ispisivani su grafiti na zgradama kolektivnog stanovanja.
Novinari redakcije portala I love Zrenjanin, zabeležili su prizore na koje ne može biti ponosan ni jedan Zrenjaninac.
Posledice nekih uništavanja sanirane su, klupe su popravljene, a građani koji žive u naslejima, sami dovode u red igrališta posle svakog vikenda, koliko je to moguće.
Načelnik Odeljenja Komunalne policije Igor Virijević, svojevremeno je za I love Zrenjanin pojasnio kako se njegova služba bori protiv ovakvih situacija i zašto se one ponavljaju.
– U sklopu naših redovnih aktivnosti patrole Komunalne policije obilaze parkove koji se nalaze u širem centru grada, pre svega park kod gradskog jezere, Kulturnog centra i Karađorđev park. Činjenica je da je su prva dava pomenuta parka češće na meti vandala i to je izraženije u toku leta jer su to mesta okupljanja jednog dela omladine. Da bi se uništila jedna klupa, kanta ili bilo koji drugi deo mobilijara ponekad su potrebne sekunde i teško da ih neko od nadležnih može u tome baš u tom trenutku sprečiti. Reon našeg delovanja je izuzetno veliki, a mi imamo dve, najviše tri patrole u toku cele noći. To podrazumeva da moramo da vodimo računa o celom gradu, o 22 naseljena mesta, o kontroli radnog vremena ugostiteljskih objekata, o kontroli zabrane prodaje alkohola u trafikama, rekao je Virijević.
Dokaz da vandalizam može da se spreči i da sredina može da se čuva jeste Novi Bečej koji je od Zrenjanina udaljen čedrdeset kilometara. Njihov kej mesto je za primer kako se čuva sredina u kojoj se živi. U toj opštini ne postoji služba Komunalne policije.