Fudbaleri Akademije Bambi, rođeni 2005. godine, osvojili su titulu šampiona Srbije u Mini – maxi ligi u fudbalu.
Akademija Bambi je u subotu bila domaćin finalnog turnira u generaciji 2005, a posle borbi po grupama, u završnom „trijagonalu“, snage su Zrenjaninci odmerili sa Slogom iz Leskovca i Velikom Planom.
Posle pobede rezultatom 6:3 nad Leskovcem i Velikom Planom rezultatom 5:2, ekipa Akademije Bambi je osvojila titulu šampiona Srbije. Sloga iz Leskovca je druga, a treće mesto je pripalo Velikoj Plani.
Pehare najboljim ekipama su uručili generalni sekretar Sportskog saveza grada Zrenjanina, Vukosava Đapić Atanacković i predstavnik Mini – maxi lige, Vladan Škorić.
16 veličanstvenih i trener Blažić
Za Akademiju Bambi 2005 su igrali: Bojan Tumo, Đorđe Dragović, Strahinja Kerleta, Jovan Lukić, Marko Babić, Marko Jonjev, Mateja Zorić, Nikola Galin, Ognjen Marinković, Miloš Savčić, Rastko Sljepčević, Dejan Stojisavljević, Veljko Almažan, Filip Brankov, Milan Martinov i Ignjat Nedeljković. Trener: Jovan Blažić.
U nedelju, 2. aprila, Sportski centar Bambi je domaćin finalnog turnira Mini – maxi lige za generaciju 2007. Utakmice će se igrati od 10 do 17,30 časova, kada je predviđena dodela nagrada.