Konferencijom za medije u novosadskom Medija centru Vojvodine i potpisivanjem donatorskih ugovora završena je humanitarna akcija „Signal za pomoć“ kojom je kompanija „Gomex“ prikupila finansijska sredstva za nastavak rada Vojvođanske mreže SOS telefona za žrtve nasilja u porodici.
Donatorski ugovori potpisani su sa Ženskim edukativnim centrom iz Zrenjanina, SOS ženskim centrom iz Novog Sada, Ženskom alternativom iz Sombora, Centrom za podršku ženama iz Kikinde, Udruženjem Roma iz Novog Bečeja i novosadskom organizacijom „…Iz kruga Vojvodina“.
„Gomex“ je u saradnji sa poslovnim partnerom obezbedio četiri artikla od čije prodaje su izdvajana sredstva za pomoć radu SOS telefona. U pitanju su brendovi Pampers, Head&Shoulders, Always i Blend-a-med. Ova humanitarna aktivnost organizovana je u svim maloprodajnim objektima Gomex-a širom Vojvodine i naišla je na sjajan odziv među potrošačima.
U obraćanju medijima, rukovodilac marketinga „Gomex“-a Bojana Nićetin istakla je činjenicu da se „Gomex“ odlučio da na ovaj način sakuplja sredstva da bi se što veći broj potrošača upoznao sa činjenicom o postojanju SOS telefona, načinu na koji on funkcioniše i da bi ljudi saznali gde mogu da se obrate i dobiju psihološke i pravne savete, emotivnu podršku, izrade bezbednosnog plana, informacije potrebne za razumevanje nasilja i druge vrste pomoći.
Predstavnice Vojvođanske mreže SOS telefona istakle su ovom prilikom veliku zahvalnost kompaniji Gomex na finansijskoj pomoći koja u ovom momentu znači siguran produžetak rada ovih centara na neko vreme, ali i to da su nova sredstva za rad i dalje potrebna. Učesnice su takođe ukazale na poseban aspekt ove humanitarne akcije koju je naša kompanija spovela kroz sve vidove sopstvenog oglašavanja, a posebno u svom „Porodičnom magazinu“ koji se štampa u 200.000 primeraka i stiže besplatno u mnoga domaćinstva širom Vojvodine. Na ovaj način informacija o radu ovih centara popularisana je na mnogim frontovima što čini posebnu pomoć celoj ideji o kvalitetnoj podršci žrtvama nasilja na terenu.
Jedinstveni SOS telefon za Vojvodinu 0800 10 10 10 postoji i radi od 2012. godine sa ciljem da se poveća dostupnost usluga SOS telefona i pomogne što većem broju žena u Vojvodini da izađu iz situacije nasilja. Uspostavljanje i funkcionisanje SOS telefona svake godine zavisi od finansijskih sredstava za koja se udruženja sama snalaze na razne načine. Lokalne samouprave nemaju razumevanja za ove organizacije i pored Zakona o socijanoj zaštiti i Istanbulske konvencije čiji je potpisnik još od 2013. godine, između ostalih zemalja, i Srbija.