I love Zrenjanin portal
  • Vesti
  • Video
  • Sport
  • Kultura
  • Posao
  • Marketing
  • Poljoprivreda
  • Noćni život
  • Najave
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Vesti
  • Video
  • Sport
  • Kultura
  • Posao
  • Marketing
  • Poljoprivreda
  • Noćni život
  • Najave
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
I love Zrenjanin portal
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Vesti
  • Video
  • Sport
  • Kultura
  • Posao
  • Marketing
  • Poljoprivreda
  • Noćni život
  • Najave
Farbara Pedja
Početna Aktuelno

Carski festival zdrave hrane u Stajićevu

19.08.2015.
Kategorija: Aktuelno, Najnovije vesti
Vreme čitanja: 2 min.
Harmonija

Ruralna područja su u poslednje dve decenije pretrpela značajne promene koje su dovele u pitanje čak i njihov realan opstanak, posebno imajući u vidu slabu perspektivu mladih u tim područjima.

Vera da je život na selu ipak moguć, dovela je do formiranja određenih interesnih grupa sa ciljem udruživanja u partnerstvo radi planiranja i podrške implementaciji projekata koji doprinose socio-ekonomskom održivom lokalnom razvoju. Tu vrstu mogućnosti prepoznali su agilni ljudi, predstavnici šest sela koja gravitiraju ka „Carskoj bari„ i donjem toku Begeja, te su formiranjem Lokalne akcione grupe „Carska bara“ pre izvesnog vremena otpočeli projektne aktivnosti, kao početan zamajac u razvoju tih zajednica.

Knićanin, Perlez, Stajićevo, Ečka, Lukino selo i Belo Blato čine forum javnog i privatnog partnerstva, čiji efekti treba da budu vidljivi u vremenu koje dolazi ali i da budu prepoznati na nivou grada Zrenjanina. Upravo zahvaljujući značajnoj podršci zrenjaninske gradske vlasti, relizacija projekata LAG „Carska bara“ je u toku, te će u nedelju, 23. avgusta u Stajićevu biti održan Carski festival zdrave hrane.

Organizatori su osmislili interesantan gastro-kolaž sa akcentom na proizvodnju i predstavljanje zdrave hrane, po principima dobre poljoprivredne prakse. U okviru festivala održaće se i prodajna izložba poljoprivrednih proizvođača i prerađivača sa teritorije partnerstva ovog LAG-a, dok će u okviru takmičarskog sadržaja biti organizovano kuvanje domaćeg đuveča po receptu naših baka.

PerSu marketi

Znajući da su meštanke i meštani Stajićeva vredni i dobri domaćini, i veoma gostoljubivi ljudi, organizatori ovog neobičnog „carskog festivala“ pozivaju stanovnike okolnih sela i grada Zrenjanina da im se pridruže u nedelju, od 12 sati na uređenoj obali Begeja u Stajićevu, kako bi se družili i uživali u „carstvu dobre, a naše ‘rane“, i još ko zna čega!

carski-festival
Piše Milan Nedeljkov

Tagovi Carski festivalstajicevozdrava hrana
PodeljenoTweetPošalji

Slične Vesti

naslovna radovi na putu
Poslednje vesti Zrenjanin

Radovi na deonici Ečka – Stajićevo

23.09.2024.
409
DA NAM SELA BUDU BLIZA 2024 STAJICEVO 027
Poslednje vesti Zrenjanin

Stajićevo: Planovi za budućnost i razvoj zajednice, infrastrukture i društveno odgovorne akcije

26.04.2024.
137
Naredna vest
pizza kornet diksi1

Fantastični Pizza kornet od sada i u Zrenjaninu

Jovana Arsić

Jovana jedina predstavnica Srbije u Ožibeleu

maksimovic gradnja
Univer
Tišma Zrenjanin
BMT lux
Mlekoprodukt
Omega profeks
Alenik
New age
SK mobile
I love Zrenjanin portal

© 2022 Sva prava zadržava - Portal I Love Zrenjanin

Navigacija

  • Mapa sajta
  • Redakcija
  • Uslovi korišćenja
  • Kontakt
  • Taksi prevoz Zrenjanin
  • Red Vožnje Zrenjanin autobusa
  • Važni Telefoni
  • Poznati Zrenjaninci
  • Naslovi.net

Pratite nas na mrežama

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Vesti
  • Video
  • Sport
  • Kultura
  • Posao
  • Marketing
  • Poljoprivreda
  • Noćni život
  • Najave

© 2022 Sva prava zadržava - Portal I Love Zrenjanin