I love Zrenjanin portal
  • Vesti
  • Video
  • Sport
  • Kultura
  • Posao
  • Marketing
  • Poljoprivreda
  • Noćni život
  • Najave
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Vesti
  • Video
  • Sport
  • Kultura
  • Posao
  • Marketing
  • Poljoprivreda
  • Noćni život
  • Najave
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
I love Zrenjanin portal
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Vesti
  • Video
  • Sport
  • Kultura
  • Posao
  • Marketing
  • Poljoprivreda
  • Noćni život
  • Najave
3D gradjevinska kuca
Početna Aktuelno

Plivanje za časni krst u podne na Bogojavljenje

14.01.2015.
Kategorija: Aktuelno, Najnovije vesti, Poslednje vesti Zrenjanin
Vreme čitanja: 2 min.
Harmonija

Tradicionalno plivanje za časni krst biće održano 19. januara na Bogoljavljenje u delu gradskog jezera kod zgrade Kulturnog centra.

Ovo je sedma uzastopna godina u kojoj se hrabri mladići plivanjem u hladnoj vodi nadmeću za krst i privilegiju da ga do naredne godine čuvaju u svom domu.

Predstavnici organizacionog odbora ove tradicionalne manifestacije saopštili su danas detalje o učešću.

casni-krst

PerSu marketi

– Grad Zrenjanin je i ove godine stao iza cele manifestacije, i pobrinućemo se da sve protekne u najboljem redu. Kum ovogodišnje manifestacije biće zrenjaninski privrednik Dragoljub Bjeloglav. Pozivam sve mlade i smele momke da se prijave i učestvuju u trci, rekao je zamenik predsednika Skupštine grada Ljubomir Stanisavljev.

„Plivanje za časni krst“ počeće u 9,30 časova liturgijom u Hramu Svetog Arhangela Mihaila.

– Kao i ranijih godina, podržali smo ovu manifestaciju sedmi put za redom, i nakon svete liturgije izaći ćemo da osvetimo bogojavljensku vodicu a zatim se u litiji uputiti ka gradskom jezeru i tačno u podne dati podršku svim momcima koji budu učestvovali, rekao je starešina hrama Veselin Vlaški.

Svi takmičari moraju proći zdravstveni pregled i imati dokaz da su potpuno zdravi, a ekipe Službe hitne medicinske pomoći biće preventivno prisutne na licu mesta u toku same trke.

Ronilački klub „Squba X“ proveriće dno jezera pre trke kako bi „teren“ za učešće takmičara bio u potpunosti bezbedan. Ronioci će biti prisutni u vodi sve vreme dok takmičari budu plivali.

Domaćin manifestacije, Kulturni centar Zrenjanina, i ove godine ima zadatak da se pobrine za tehnički deo organizacije.

– Trudićemo se da napravimo što bolje uslove za takmičare, a biće i kuvanog vina i kulturno-umetničkog programa. Naš cilj je da se prijavi što više takmičara i da građani dođu u velikom broju na gradsko jezero, rekao je direktor Goran Marinković.

Prijavljivanje se vrši upravo u Kulturnom centru, a do danas se prijavilo 10 učesnika.

plivanje-za-casni-krst-2014-zrenjanin-11

Plivanje za časni krst u Zrenjaninu je pre sedam godina prvi podržao pokret „Ravnopravnost“. Poslednje tri godine najbrži takmičar i nosilac krsta bio je Viktor Bugar koji će ove godine naš grad predstavljati na istoj manifestaciji u Novom Sadu.

Predstavnik pokreta „Ravnopravnost“ Aleksandar Stojanović i Vladimir Petrović, ispred organizacionog odbora poručili su da manifestacija nije takmičarskog tipa i da su svi učesnici pobednici.

Tagovi casni krstPlivanje
PodeljenoTweetPošalji

Slične Vesti

plivanje casni krst
Poslednje vesti Zrenjanin

Plivanja za „Časni krst“ u Zrenjaninu ove godine neće biti (VIDEO)

15.01.2021.
31
pk proleter
Sport

Najmlađi plivači Proletera ekipno treći na prvenstvu Srbije

07.12.2020.
20
Naredna vest
ogrev drvo zrenjanin

Velika akcija na sve vrste ogreva

kurir

Zabrana saobraćanja teškim teretnim vozilima u ulici Milutina Subotina

aqua line
Univer
Tišma Zrenjanin
BMT lux
Mlekoprodukt
rentacar
Alenik
New age
SK mobile
I love Zrenjanin portal

© 2022 Sva prava zadržava - Portal I Love Zrenjanin

Navigacija

  • Mapa sajta
  • Redakcija
  • Uslovi korišćenja
  • Kontakt
  • Taksi prevoz Zrenjanin
  • Red Vožnje Zrenjanin autobusa
  • Važni Telefoni
  • Poznati Zrenjaninci
  • Naslovi.net

Pratite nas na mrežama

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Vesti
  • Video
  • Sport
  • Kultura
  • Posao
  • Marketing
  • Poljoprivreda
  • Noćni život
  • Najave

© 2022 Sva prava zadržava - Portal I Love Zrenjanin