I love Zrenjanin portal
  • Vesti
  • Video
  • Sport
  • Kultura
  • Posao
  • Marketing
  • Poljoprivreda
  • Noćni život
  • Najave
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Vesti
  • Video
  • Sport
  • Kultura
  • Posao
  • Marketing
  • Poljoprivreda
  • Noćni život
  • Najave
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
I love Zrenjanin portal
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Vesti
  • Video
  • Sport
  • Kultura
  • Posao
  • Marketing
  • Poljoprivreda
  • Noćni život
  • Najave
3D gradjevinska kuca
Početna Kultura Gradska Narodna Biblioteka

Promovisan roman Radovana Vlahovića – „Varvarogenije“

28.05.2013.
Kategorija: Gradska Narodna Biblioteka, Kultura
Vreme čitanja: 2 min.
Ultra Caffe

VARVAROGENIJE-VLAHOVIC-RADOVANRoman „Varvarogenije“ autora Radovana Vlahovića premijerno je predstavljen zrenjaninskoj publici na promociji održanoj u Gradskoj narodnoj biblioteci Zrenajnin. „Varvarogenije“ se nadovezuje na Vlahovićeva dva romana – “ Evo čoveka“ objavljenog 2007. i „Samaroplavetnilo“ objavljenog 2008. godine.

– „Varvarogenije“ je moj roman nastao u kartkim pričama. On korespondira avangardom iz dvadesetih godina prošlog veka, konkretno sa zenitističkim pokretom. Knjiga je počela nastajati 80 – tih godina,  i nosila je radni naziv „Fruškogorske kratke priče o fruškogorskom čarobnjaku“. Početak osamdesetih je karakterističan za našu književnost jer se tada pojavila postmoderna i sa njom akademski sloj mladih pisaca koji su sada uveliko profesori na fakultetima“ – rekao je Vlahović tokom promocije.

U okviru promocije prikazane su video projekcije crteža slikara Miodraga Nadlačkog i Silvije Vlahović koji su nastali inspirisani romanom.

detalj sa promocije„Ova knjiga nema ni početka ni kraja. Svaka od tih priča mogla je da dođe i na početak i zato ne pokušavajte da je racionalizujete, već da je doživite u iracionalnom tonu“ – poručio je autor.

PerSu marketi

Radovan Vlahović je  rođen 1958. godine u Novom Bečeju. Studirao je jugoslovensku i svetsku književnost u Novom Sadu. Autor je 20 knjiga. Prevođen je na engleski, nemački, mađarski i slovenački jezik. Dobitnik je više nagrada za književni rad i kulturno pregelaštvo. Član je Društva književnika Vojvodine, Udruženja književnika Srbije, Odbora za selo Srpske Akademije nauka i umetnosti i Matice srpske. Osnivač je i direktor Banatskog kulturnog centra. Živi i radi u Novom Miloševu.

 

Tagovi Biblioteka Zrenjanin
PodeljenoTweetPošalji

Slične Vesti

leto 2022.
Kultura

Leto 2022. u institucijama kulture

18.07.2022.
325
casopis ulaznica
Poslednje vesti Zrenjanin

Književni konkurs „Ulaznica 2022.“

09.06.2022.
496
Naredna vest
Ajredin Ajeti sa trenerom Goranom Gluvajićem (desno)

Ajetija može da nokautira samo besparica

Zgrada nakon obnove fasade i krova 2012. godine

Srušio se deo plafona u zgradi u centru grada

maksimovic gradnja
Univer
Kamel
BMT lux
Mlekoprodukt
AudioVox
rentacar
Alenik
New age
SK mobile
I love Zrenjanin portal

© 2022 Sva prava zadržava - Portal I Love Zrenjanin

Navigacija

  • Mapa sajta
  • Redakcija
  • Uslovi korišćenja
  • Kontakt
  • Taksi prevoz Zrenjanin
  • Red Vožnje Zrenjanin autobusa
  • Važni Telefoni
  • Poznati Zrenjaninci
  • Naslovi.net

Pratite nas na mrežama

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Vesti
  • Video
  • Sport
  • Kultura
  • Posao
  • Marketing
  • Poljoprivreda
  • Noćni život
  • Najave

© 2022 Sva prava zadržava - Portal I Love Zrenjanin