Određeni broj Zrenjaninaca vodom za piće snabdeva se sa eko česme na Bagljašu.
Velika većina ipak vodu, da li je to ikome novost, kupuje u prodavnici. I to godinama. Dnevno za tu svrhu potroši do 20 000 evra. Naš sugrađanin Zoran Miletić pokušao je ovaj problem da reši kopanjem bunara u sopstvenom dvorištu. – Kada su ovim područjem prolazili „naftaški “ kamioni osećalo se podrhtavanje tla i kao da nam kuća pomalo „pliva“. Zaključio sam da ispod mora biti ili plina ili vode i odlučio sam da iskopam bunar jer voda iz vodovoda svakako ne valja – kaže Miletić za naš portal.
On nas je proveo i predelima između Zrenjanina i Aradca gde je prema njegovoj priči oduvek bilo obilje vode.
S druge strane prof Vladimir Pavićević sa Tehnološko metalurškog fakulteta u Beogradu o vodi severnog i srednjeg dela Banata kao i severne Bačke kaže: – Oteklo Panonsko more nažalost je ovim predelima u amanet ostavilo geohemijsku strukturu takvu da je u njoj previše metala, arsena kao i drugih zagađujućih supstanci pa je i voda na ovim područjima najlošijeg kvaliteta. To je svakako veliki izazov u smislu vodosnabdevanja.
O ovom problemu potrošeni su redovi i redovi teksta, novca u nepoznatim količinama. Iz tzv fabrike vode ili gradske uprave mesecima se po ovom pitanju niko ne oglašava, a Zrenjaninci se i dalje vodom snabdevaju najčešće iz prodavnica. Spominju se razna rešenja od regionalnog vodovoda do opet nekog postrojenja za prečišćavanje ali rešenja zasad nema ni na horizontu.