I love Zrenjanin portal
  • Vesti
  • Video
  • Sport
  • Kultura
  • Posao
  • Marketing
  • Poljoprivreda
  • Noćni život
  • Najave
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Vesti
  • Video
  • Sport
  • Kultura
  • Posao
  • Marketing
  • Poljoprivreda
  • Noćni život
  • Najave
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
I love Zrenjanin portal
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Vesti
  • Video
  • Sport
  • Kultura
  • Posao
  • Marketing
  • Poljoprivreda
  • Noćni život
  • Najave
Farbara Pedja
Početna Sport

Milorad Stanulov je tačno pre 40 godina osvojio srebro na Olimpijadi u Moskvi

27.07.2020.
Kategorija: Sport
Vreme čitanja: 2 min.
Ultra Caffe

Na Olimpijskim igrama u Moskvi 27. jula 1980. dubl skul koji su činili Zrenjaninac Milorad Stanulov i Novosađanin Zoran Pančić, osvojio je srebrnu medalju što je i dalje najveći uspeh srpskog veslanja na najvećim svetskim smotrama sporta

Milorad Stanulov 1

NAJBLISTAVIJI USPEH SRPSKOG VESLANJA

Pre tačno četiri decenije veslač Begeja Milorad Stanulov je zajedno sa kolegom iz novosadskog Danubiusa, Zoranom Pančićem, na 22. Olimpijskim igrama u Moskvi osvojio je srebrnu medalju koja i dalje predstavlja najblistaviji uspeh srpskog veslačkog sporta na najvećim sportskim smotrama. Natupajući pod zastavom tadašnje SFRJ, koja je u Moskvi osvojila ukupno devet medalja (dve zlatne, tri srebrne i četiri bronzane) Zrenjaninac Milorad Stanulov i Novosađanin Pančić, predvođeni trenerom Srboljubom Saratlićem, 27. jula 1980. u finalu ove discipline su s vremenom 6:26.34 prošli su kroz cilj kao drugi iza posade Velike Britanije koja je s vremenom 6:24.33 osvojila zlato.

milorad stanulov oi

PerSu marketi

Treće mesto i bronzu osvojio je čamac Češke (6:29.07).

DO MEDALJE KROZ „POPRAVNI“

Stanulov i Pančić su na Igrama u Moskvi s vremenom 7:04.57 bili drugi u kvalifikacijama, pa su mesto u finalu morali da traže kroz repesaž. Na „popravnom“ naša posada je odveslala briljantnu trku i s trijumfom u vremenu 6:36.46 ušla je u veliko finale.

Milorad Stanulov 2

I u finalu naš dubl skul je bio na visini zadatka. Odveslao je odličnu trku ali je na kraju ipak morao da se zadovolji srebrom.

Ta olimpijska medalja je za mnoge generacije našeg veslanja posle, danas 67  -godišnjaka Stanulova i Pančića, ostala nedostižan rezultat. Takođe, predstavljala je i ogroman zamajac u razvoju ovog sporta, koji nas svake godine obraduje s makar jednom medaljom s velikih takmičenja.

Milorad Stanulov 3

Priliku da sadašnji reprezentativci osvoje medalju na OI imaće na Olimpijskim igrama u Tokiju naredne godine. Do tada, kao što je bio slučaj i prethodih 40 godina, srebro Stanulova i Pančića iz Moskve, koji su se u Los Anđelesu 1984. okitili bronzom, ostaće najveći uspeh našeg veslanja na Olimpijskim igrama.

Tagovi Milorad StanulovMoskvaOI MoskvaOlimpijske igreveslanje
PodeljenoTweetPošalji

Slične Vesti

svu zrenex e1752662121433
Sport

Uspešan nastup SVU Zrenex na takmičenjima na Paliću

16.07.2025.
89
curug vuk i bogdan e1750852461293
Sport

Uspešan vikend za veslače SVU Zrenex u Čurugu

25.06.2025.
85
Naredna vest
DSCN9092

U Srednjebanatskom okrugu 177 zaraženih virusom COVID-19, u Zrenjaninu 104

Nenad grastić 1

Nenad Grastić naslikao hiljade freski i kompozicija

aqua line
Univer
Kamel
BMT lux
Mlekoprodukt
AudioVox
Omega profeks
Alenik
New age
SK mobile
I love Zrenjanin portal

© 2022 Sva prava zadržava - Portal I Love Zrenjanin

Navigacija

  • Mapa sajta
  • Redakcija
  • Uslovi korišćenja
  • Kontakt
  • Taksi prevoz Zrenjanin
  • Red Vožnje Zrenjanin autobusa
  • Važni Telefoni
  • Poznati Zrenjaninci
  • Naslovi.net

Pratite nas na mrežama

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Vesti
  • Video
  • Sport
  • Kultura
  • Posao
  • Marketing
  • Poljoprivreda
  • Noćni život
  • Najave

© 2022 Sva prava zadržava - Portal I Love Zrenjanin