I love Zrenjanin

  • Centar Lux
  • Aviv park Zrenjanin
  • Ultra Caffe
Vesti Zrenjanin

Stipendije za učenike i studente – motivacija za rad, napredak i ostanak u svom gradu

U Baroknoj sali Gradske kuće potpisani u ugovori sa 60 učenika i 69 studenata, koji su stekli pravo na stipendiju Grada Zrenjanina na osnovu proseka ocena i socijalno-ekonomskog stanja porodice.

U ime Grada ugovore je potpisao gradonačelnik Čedomir Janjić. – Čestitam vam na vašem dosadašnjem radu i postignutim uspesima. Nadam se da ćete imati razloga da u svom gradu ili barem našoj zemlji napredujete i radite, zasnujete svoje porodice. Mi se kao lokalna samouprava trudimo da takve uslove stvorimo i poboljšamo – rekao je Janjić ovom prilikom.

I Taxi Zrenjanin

Iznos učeničke stipendije je 5.400, a studentske 8.400 dinara. Uslov za dobijanje stipendije za učenike je da je prosečna ocena najmanje 4,50, a za studente 9.

– Čestitam vam svima na postignutim uspesima, ostvarenim rezultatima. Svi ste na početku svog školovanja i studiranja postavili sebi neke ciljeve kao i ja i od srca vam želim da ih ostvarimo. Ove stipendije nam mnogo znače i kao finansijska podrška koje nikad dosta ali i kao motivacija – rekao je student Nemanja Čobanov obraćajući se ime svih dobitnika stipendije.

Svakoga dana objavljujemo nove video vesti i reportaže iz Zrenjanina na našem Youtube kanalu, prijavite se.

Tanja Šarenac – volela bih da ostanem i napredujem u svojoj zemlji

Tanja Šarenac

Doktorantkinja na Medicinskom fakultetu u Novom Sadu Tanja Šarenac dugogodišnji je dobitnik ove stipendije. Ona je završila Zrenjaninsku Gimnaziju, a danas se bavi naučnim radom. Njeni radovi se objavljuju u prestižnim međunarodnim časopisima.  – Ova stipendija mi predstavlja ličnu satisfakciju, a volela bih da ostanem u svojoj zemlji i tu napredujem ali to opet zavisi i od drugih okolnosti – kaže gospođica Šarenac.

David Pirić – smatram da su u Srbiji dobri uslovi za bavljenje naukom

Student 4. godine Fakulteta za fizičku hemiju u Beogradu, David Pirić smatra da u Srbiji postoje dobri uslovi za bavljenje naukom i napredovanjem u struci.  – Planiram da posle osnovnih studija upišem master iz biofizičke hemije jer me ova oblast izuzetno interesuje i planiram da se time bavim ceo život. Naravno da bih se rado zaposlio i u Zrenjaninu ako bude prilike, a ako ne onda ću ostati u Beogradu – kaže Pirić.

David Pirić

 

Dobitnici stipendija

  • Stipendije su odobrene sledećim učenicima:   

 

  • 1 Bojana Đurić                      ETŠ “Jovan Trajković” u Zrenjaninu/MŠ „Josif Marinković“ IV/III
    2 Darko Spasić                    Medicinska škola u Zrenjaninu IV
    3 Natalija Kostić                  Zrenjaninska gimnazija u Zrenjaninu IV
    4 Bojan Mijanović              Elektrotehnička i građevinska škola „Nikola Tesla“ u Zrenjaninu III
    5 Ivana Zubac                      Medicinska škola u Zrenjaninu III
    6 Anja Albulj Šijan              Muzička škola „Josif Marinković“ u Zrenjaninu III
    7 Uroš Derikrava                Muzička škola „Josif Marinković“ u Zrenjaninu III
    8 Viktor Radu                      Zrenjaninska gimnazija/MŠ „Josif Marinković“ u Zrenjaninu III/III
    9 Teodora Šiklošić              Zrenjaninska gimnazija u Zrenjaninu III
    10 Anja Milovanović          Zrenjaninska gimnazija u Zrenjaninu III
    11 Adrijana Đermanović   Ekonomsko-trgovinska škola „Jovan Trajković“ u Zrenjaninu III
    12 Ana Filipov                     Gimnazija “Jovan Jovanović Zmaj” u Novom Sadu III
    13 Milica Spaić                    Muzička škola „Josif Marinković“ u Zrenjaninu III
    14 Mihailo Mladenović      Muzička škola „Josif Marinković“ u Zrenjaninu III
    15 Miloš Šakić                    Muzička škola „Josif Marinković“ u Zrenjaninu III
    16 Jovana Putić                   Zrenjaninska gimnazija u Zrenjaninu III
    17 Marija Aleksić                Muzička škola „Josif Marinković“ u Zrenjaninu III
    18 Selena Milutin              Zrenjaninska gimnazija u Zrenjaninu III
    19 Sara Jošavac                   Medicinska škola u Zrenjaninu III
    20 Sofija Radovanović        Zrenjaninska gimnazija u Zrenjaninu III
    21 Danilo Ćirić                    Muzička škola „Josif Marinković“ u Zrenjaninu III
    22 Nikolina Pjevač              Medicinska škola u Zrenjaninu III
    23 Jelena Stojanović            Ekonomsko-trgovinska škola „Jovan Trajković“ u Zrenjaninu III
    24 Hristina Agošton            Muzička škola „Josif Marinković“ u Zrenjaninu III
    25 Vuk Đermanović            Elektrotehnička i građevinska škola „Nikola Tesla“ u Zrenjaninu III
    26 Dušan Gladić                  Zrenjaninska gimnazija u Zrenjaninu II
    27 Filip Ćurić                    Zrenjaninska gimnazija u Zrenjaninu II
    28 Lazar Došenović              HPTŠ „Uroš Predić“ u Zrenjaninu II
    29 Mila Bibin                      Muzička škola „Josif Marinković“ u Zrenjaninu II
    30 Rastko Marinković        Muzička škola „Josif Marinković“ u Zrenjaninu II
    31 Marija Ninković               Zrenjaninska gimnazija u Zrenjaninu II
    32 Ivana Sakač                    Muzička škola „Josif Marinković“ u Zrenjaninu II
    33 Lara Malenić                    Muzička škola „Josif Marinković“ u Zrenjaninu II
    34 Senka Daruši                    Zrenjaninska gimnazija u Zrenjaninu II
    35 Davor Živković                  Elektrotehnička i građevinska škola „Nikola Tesla“ u Zrenjaninu II
    36 Pavle Baračkov                  Elektrotehnička i građevinska škola „Nikola Tesla“ u Zrenjaninu II
    37 Marko Mijović                   Elektrotehnička i građevinska škola „Nikola Tesla“ u Zrenjaninu II
    38 Maja Obradović                Zrenjaninska gimnazija u Zrenjaninu II
    39 Aleksandar Bibić              Elektrotehnička i građevinska škola „Nikola Tesla“ u Zrenjaninu II
    40 Aleksandra Damjanac    Zrenjaninska gimnazija u Zrenjaninu II
    41 Milica Vukov                    Zrenjaninska gimnazija u Zrenjaninu I
    42 Lara Tiring                    Medicinska škola u Zrenjaninu I
    43 Luka Novaković                Zrenjaninska gimnazija u Zrenjaninu I
    44 Marko Petrović                  Zrenjaninska gimnazija u Zrenjaninu I
    45 Nađa Markov                     Zrenjaninska gimnazija u Zrenjaninu I
    46 Aleksandar Gađanski      Matematička gimnazija u Beogradu I
    47 Nikola Ignjatov                Zrenjaninska gimnazija u Zrenjaninu I
    48 Vuk Vujčin                      Zrenjaninska gimnazija u Zrenjaninu I
    49 Luka Radaković                Zrenjaninska gimnazija u Zrenjaninu I
    50 Luka Stanaćev                 Zrenjaninska gimnazija u Zrenjaninu I
    51 Jelena Radovančev          Medicinska škola u Zrenjaninu I
    52 Miloš Vico                      Ekonomska škola „Nada Dimić“ u Zemunu I
    53 Miona Grujić                    Zrenjaninska gimnazija u Zrenjaninu I
    54 Đorđe Krstić                    Elektrotehnička i građevinska škola „Nikola Tesla“ u Zrenjaninu I
    55 Nikola Momirski              Zrenjaninska gimnazija u Zrenjaninu I
    56 Ana Milisavljević            Muzička škola „Josif Marinković“ u Zrenjaninu I
    57 Anđela Pjevač                  Ekonomsko-trgovinska škola „Jovan Trajković“ u Zrenjaninu I
    58 Mirko Meržan                 Tehnička škola u Zrenjaninu I
    59 Manojlo Novaković        Zrenjaninska gimnazija u Zrenjaninu I
    60 Milan Bibić                     Elektrotehnička i građevinska škola „Nikola Tesla“ u Zrenjaninu I

Stipendije su odobrene sledećim studentima:

  • 1 Tanja Šarenac             Medicinski fakultet, Novi Sad III IV
    2 Slađana Borić             Tehnički fakultet ,,Mihajlo Pupin,, Zrenjanin III III
    3 Mila Kavalić                Tehnički fakultet ,,Mihajlo Pupin,, Zrenjanin III III
    4 Mića Đurđev               Fakultet tehničkih nauka, Novi Sad III III
    5 Olja Džinkić                Filozofski fakultet, Novi Sad III II
    6 Borivoj Novaković      Mašinski fakultet, Beograd III I
    7 Bojana Vlaučin           Medicinski fakultet, Novi Sad I VI
    8 Simonida Popović     Medicinski fakultet, Novi Sad I V
    9 Nemanja Čobanov     Medicinski fakultet, Novi Sad I V
    10 Aleksandar Lukić     Medicinski fakultet, Novi Sad I V
    11 Marina Velisavljev    Medicinski fakultet VMA, Beograd I V
    12 Petar Grahovac         Fakultet tehničkih nauka, Novi Sad I IV
    13 Filip Aćimović           Pravni fakultet, Novi Sad I IV
    14 Jelena Sikimić           Poljoprivredni fakultet, Novi Sad I IV
    15 David Pirić                 Fakultet za fizičku hemiju, Beograd I IV
    16 Mihajlo Kalaba         Pravni fakultet, Novi Sad I IV
    17 Marija Ugrenović     Medicinski fakultet, Novi Sad I IV
    18 David Zarin               Fakultet za fizičku hemiju, Beograd I IV
    19 Neda Marinac           Pravni fakultet, Beograd I IV
    20 Jakša Vučurević       Rudarsko-geološki fakultet, Beograd I IV
    21 Ervin Bem                 Tehnički fakultet ,,Mihajlo Pupin,, Zrenjanin I IV
    22 Dušan Rađenović     Fakultet tehničkih nauka, Novi Sad I IV
    23 Stefan Tolmač          Tehnički fakultet ,,Mihajlo Pupin,, Zrenjanin I III
    24 Vera Jovanović         Medicinski fakultet, Novi Sad I III
    25 Vanja Ilijev                Visoka škola str. stud. za obr. vaspitača u Kikindi I III
    26 Andrea Arvai             Prirodno-matematički fakultet, Novi Sad I III
    27 Lana Arsenov            Medicinski fakultet, Beograd I III
    28 Jovana Milutinov      Medicinski fakultet, Novi Sad I III
    29 Stefan Ugrinov           Tehnički fakultet ,,Mihajlo Pupin,, Zrenjanin I III
    30 Jovana Todorović      Filozofski fakultet, Novi Sad I III
    31 Jelena Vukajlović       Tehnički fakultet ,,Mihajlo Pupin,, Zrenjanin I III
    32 Ivana Agošton            Tehnički fakultet ,,Mihajlo Pupin,, Zrenjanin I III
    33 Jovana Čugalj            Tehnički fakultet ,,Mihajlo Pupin,, Zrenjanin I III
    34 Ibrahim Musa            Tehnički fakultet ,,Mihajlo Pupin,, Zrenjanin I III
    35 Svetlana Micić           Medicinski fakultet, Novi Sad I III
    36 Katarina Đekić          Fakultet bezbednosti, Beograd I III
    37 Teodora Blažić           Filološki fakultet, Beograd I III
    38 Nikola Vujadinović   Prirodno-matematički fakultet, Novi Sad I II
    39 Nikolina Kuprešanin Matematički fakultet, Beograd I II
    40 Marko Petrović          Tehnički fakultet ,,Mihajlo Pupin,, Zrenjanin I II
    41 Žarko Pajić Olah         Filozofski fakultet, Novi Sad I II
    42 Zorana Tubić              Tehnički fakultet ,,Mihajlo Pupin,, Zrenjanin I II
    43 Aleksandar Danguzov Akademija umetnosti, Novi Sad I II
    44 Jelena Đaković           Ekonomski fakultet u Subotici I II
    45 Blagoje Gajić              Medicinski fakultet, Novi Sad I II
    46 Milenko Ikonov         Visoka tehnička škola strukovnih studija, Zrenjanin I II
    47 Marina Ninković        Ekonomski fakultet, Subotica I II
    48 Tamara Radanović     Medicinski fakultet, Novi Sad I II
    49 Mina Ružić                  Rudarsko-geološki fakultet, Beograd I II
    50 Lazar Mijatović          Fakultet tehničkih nauka, Novi Sad I I
    51 Teodora Miljuš           Fakultet organizacionih nauka, Beograd I I
    52 Strahinja Sarić           Pravni fakultet, Beograd I I
    53 Olivera Čikoš             Tehnički fakultet ,,Mihajlo Pupin,, Zrenjanin I I
    54 Albert Makan             Fakultet tehničkih nauka, Novi Sad I I
    55 Ivan Luburić              Fakultet tehničkih nauka, Novi Sad I I
    56 Aleksandra Gojkov   Akademija umetnosti, Novi Sad I I
    57 Višnja Živanović        Poljoprivredni fakultet, Novi Sad I I
    58 Filip Kršić                   Visoka poslovna škola strukovnih studija, Novi Sad I I
    59 Katarina Bucu            Ekonomski fakultet u Subotici I I
    60 Kristina Bucu             Ekonomski fakultet u Subotici I I
    61 Bogoljub Čigoja          Fakultet tehničkih nauka, Novi Sad I I
    62 Radoš Vučurević        Rudarsko-geološki fakultet, Beograd I I
    63 Sofija Janjić               Matematički fakultet, Beograd I I
    64 Snežana Pomorišac  Prirodno-matematički fakultet, Novi Sad I I
    65 Sonja Pavlović            Prirodno-matematički fakultet, Novi Sad I I
    66 Sanja Đorđević           Visoka tehnička škola strukovnih studija, Zrenjanin I I
    67 Stefan Knežić              Tehnički fakultet ,,Mihajlo Pupin,, Zrenjanin I I
    68 Uroš Mišić                  Tehnički fakultet ,,Mihajlo Pupin,, Zrenjanin I I
    69 Ana Milanović            Pravni fakultet, Beograd I I

 

 

  • Divider

  • Divider
Na vrh