Portal I love Zrenjanin otvara novu rubriku – „Pitajte psihologa“ kroz koju će svi koji prepoznaju da im je potreban savet psihologa, moći da se obrate stručnom saradniku, psihologu Aleksandri Golubović. Ova rubrika pomoći će onima koji svoje probleme potiskuju u sebi i neodlučni su da potraže pomoć profesionalnog savetnika.
KAKO DA PITATE PSIHOLOGA ?
Princip kontakta sa psihologom jeste direktno obraćanje putem mejl adrese
psiholog@ilovezrenjanin.com
Neophodno je kroz nekoliko rečenica opisati dilemu ili problem na koji će psiholog dati odgovor. S obzirom da će sva pitanja i odgovori biti objavljeni javno u okviru posebne rubrike na portalu, nije neophodno potpisivati se punim imenom i prezimenom. Klikom na baner “Pitajte psihologa” moći ćete da pratite da li je psiholog odgovorio na vaše pitanje.
KO ĆE ODGOVARATI NA VAŠA PITANJA?
Aleksandra Golubović rodjena je 1974. godine u Zrenjaninu. Osnovnu školu i Gimnaziju završila je u Zrenjaninu. Zvanje diplomirani psiholog stekla je na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu.
Bila je višegodišnji saradnik stvaralačkog centra za decu i omladinu “Maštalište” iz Zrenjanina u kojem je vodila psihološku radionicu “Imam reč, dajem reč” za uzrast dece od 7-10 godina. Tokom 2009. godine bila je saradnik centra za pozorišna istraživanja “ApsArt” u okviru projekta “Igra kao disanje”. Grupa sa kojom se radilo na predstavi “Crta” bile su štićenice zajednice (detoksikovani zavisnici od droga) “Zemlja Živih” iz Manastira Uspenja Presvete Bogorodice u Bačkom Petrovom Selu.
Stalni je saradnik privatne opšte bolnice “Sveti Jovan”, gde se bavi psihološkim savetovanjem i psihodijagnostikom, kao i psihološkom pripremom pacijenata pred operaciju. Aleksandra je psihoterapeut u edukaciji transakcione analize, profesionalno obučen i sertifikovan trener radionica asertivne komunikacije koje organizuje i vodi u saradnji sa Psihopolis institutom.
Živi i radi u Zrenjaninu.
KADA SE OBRAĆAMO PSIHOLOGU?
Problem je što se većina ljudi obrati psihologu najčešće kada situacija u kojoj se u tom momentu nalaze deluje bezizlazna, što prouzrokuje stanja konfuznog mišljenja, jake emotivne doživljaje tuge, straha, frustracije, ljutnje, neizvesnost, pogoršanje medjuljudskih odnosa, odnosno kada nastala situacija prevazilazi kapacitete njihove ličnosti. Naravno da ni tada nije kasno da se obrate za stručan savet ili terapiju, već je problem što se i do tada nekonstruktivno trošila energija što je samo produbljivalo problem. Odlaganje za obraćanje stručnom licu leži u mnogobrojnim predrasudama o psiholozima i psihoterapiji.
KAKVU VRSTU PROBLEMA MOŽEMO REŠITI UZ SAVET PSIHOLOGA?
Problemi u vezi sa kojima čitaoci mogu da se obrate za savet psihologa su: razni strahovi, fobije, napadi panike, stanja napetosti i uznemirenosti, poremećaj spavanja, osećanja usamljenosti, stida, niže vrednosti, nedostatak samopouzdanja, nedostatak motiva za učenje i za rad, depresivna stanja, problemi zavisnosti od alkohola,cigareta,… zatim problemi koji se odnose na medjuljudske odnose (porodični, partnerski, poslovni, prijateljski,…) i mnogi drugi.
Rubrika startuje u sredu 24.oktobra, i od tog dana psihologa možete kontaktirati putem mejla
psiholog@ilovezrenjanin.com