I love Zrenjanin

  • Centar Lux
  • Aviv park Zrenjanin
  • agencija dane
Kultura

35. „Čitalačka značka“ dobila svoj blog, učenici predali 465 dnevnika

Svečanim programom u Narodnom pozorištu „Toša Jovanović“ Zrenjanin završena je tradicionalna manifestacija za učenike osnovnih škola – „Čitalačka značka“. U okviru programa proglašeni su i najuspešniji autori čitalačkih dnevnika, kao i likovnih radova u kategoriji mlađih učesnika.

Moto ovogodišnje manifestacije glasio je „Od čitanja se raste“, a zadatak svakog učesnika bio je da preporuči vršnjacima knjigu za čitanje.

Bibliotekari Gradske narodne biblioteke “Žarko Zrenjanin” su na ovaj način želeli da oslušnu kakav je čitalački ukus kod najmlađih i koja su interesovanja kod dece, kako bi se kroz druženje i zajednički rad bolje i uspešnije promovisalo čitanje.

PerSu marketi

465 DNEVNIKA IZ  35 ŠKOLA

Čitalački dnevnici, koja su deca vodila tokom čitave godine, dostavljeni su zrenjaninskoj biblioteci tokom maja meseca. Predato je ukupno 465 dnevnika iz 35 škola, dok je sedamnaest odeljenja osmislilo kreativne kolekcije u kojima su doneli svoje dnevnike.

Svakoga dana objavljujemo nove video vesti i reportaže iz Zrenjanina na našem Youtube kanalu, prijavite se.

Pored toga, osmišljen je i blog „Čitalačke značke“, tako da je jedan broj dnevnika vođen i u elektronskoj formi (http://citalacka.blogspot.com).

Povodom „Male čitalačke značke“, dvanaest predškolskih grupa sa 217 učesnika ilustrovalo je najupečatljivije priče i bajke koje su čitali zajedno sa roditeljima i vaspitačima.  U svečanom programu za predškolce nastupala su deca iz vrtića „Sunčica“, „Bambi“, „Bajka“ i hor vrtića „Čika Jova Zmaj“.

U svečanom programu „Velike čitalačke značke“, namenjene osnovcima,  učestovali su hor vrtića „Vila” i „Crvenkapa”, Kolorino stvaralaštvo i vrtić „Bambi”, a nagrade najuspešnijim učesnicima dodelili su Snežana Oluški Vlačić, načelnica Školske uprave za Banat i Milan Bjelogrlić, direktor Gradske narodne biblioteke „Žarko Zrenjanin“.

Izložba svih ovogodišnjih kolekcija, kao i najuspešnijih dnevnika priređena je u čitaonici Dečjeg odeljenja zrenjaninske bibiloteke, a na platou ispred ove ustanove bili su izloženi likovni radovi dece iz zrenjaninskih vrtića koji su ilustrovali one knjige, koje su im čitali roditelji i vaspitači.

U slavu knjige i promovisanja ranih čitalačkih navika, biblioteka uz podršku kompanije GOMEX, priprema i veliku izložbu posvećenu ovoj manifestaciji koja traje već 35 godina.

U prilog ozbiljnoj organizaciji „Čitalačke značke“ govori i podatak da već drugu godinu za redom čitalački dnevnici stižu na adresu zrenjaninske biblioteke i iz jedne od beogradskih škola.

POJEDINAČNE NAGRADE U KATEGORIJI I-II RAZREDA:

  1. Mila Salapura I4, OŠ ”Petar Petrović Njegoš”, Zrenjanin
  2. Una Pavlović II2, OŠ “Servo Mihalj”, Mužlja
  3. Neven Popov II1, OŠ “Dr B. Vrebalov”, Melenci
  4. Elena Poznić II1, OŠ “Vuk Karadžić”, Zrenjanin
  5. Nađa Poznić II1, OŠ “Vuk Karadžić”, Zrenjanin
  6. Aleksa Stojkovac I2, OŠ “Vuk Karadžić”, Zrenjanin
  7. Luka Oklobdžija II1, OŠ “J.J.Zmaj”, Zrenjanin
  8. Maksim Vasiljević II2, OŠ ”Đura Jakšić”, Zrenjanin
  9. Ilija Puškarić I2, OŠ “J.J.Zmaj”, Zrenjanin
  10. Doroteja Milinović I4, OŠ ”Petar Petrović Njegoš”, Zrenjanin
  11. Leonora Milinović I4, OŠ ”Petar Petrović Njegoš”, Zrenjanin
  12. Albertina Janaćković II, OŠ “Kralj Petar Prvi”, Beograd

NAGRADE ZA NAJVEĆI BROJ PREPORUČENIH KNJIGA

  1. Miklós Martin I2, OŠ ”Sonja Marinković”, Zrenjanin
  2. Petar Pandurov I, OŠ “Vuk Karadžić”, Konak
  3. Makán Anett I2, OŠ “Sonja Marinković”, Zrenjanin
  4. Vanja Sekulić II, OŠ “Vuk Karadžić”, Konak
  5. Milica Rajić I2, OŠ “J.J.Zmaj”, Zrenjanin

Bronzanu značku u kategoriji III i IV razreda dobili su: 

  1. Nika Jevremović III, OŠ “Jovan Dučić”, Klek
  2. Vanja Reljin III, OŠ “Jovan Dučić”, Klek
  3. David Suflek III, OŠ “Braća Stefanović”, Neuzina

Srebrnu značku u kategoriji III i IV razreda dobili su:

  1. Mihályfi Viktória IV2, OŠ “Sonja Marinković”, Zrenjanin
  2. Tijana Stojanov IV2, OŠ “Servo Mihalj”, Mužlja
  3. Lenka Novaković III, OŠ “Branko Ćopić”, Lukićevo
  4. Milica Pavić III4, OŠ “Dr Jovan Cvijić”, Zrenjanin

ZLATNU ZNAČKU u kategoriji III i IV razreda dobila je:

  1. Ognjen Cvetićanin III4, OŠ “Dr Jovan Cvijić”, Zrenjanin
  2. Milica Grnča IV2, OŠ “Dositej Obradović”, Zrenjanin
  3. Bibu Tara III3, OŠ “Sonja Marinković”, Mihajlovo

Bronzanu značku u kategoriji od V do VIII razreda dobili su:

  1. Tijana Dabić VI1, OŠ “Dr Boško Vrebalov”, Melenci
  2. Lena Lacmanović V2, OŠ “Vuk Karadžić”, Zrenjanin
  3. Teodora Tanacković VI5, OŠ “P.P. Njegoš”, Zrenjanin

Srebrnu značku u kategoriji od V do VIII razreda dobili su:

  1. Vasilije Brankov VI1, OŠ “Sveti Sava”, Stajićevo
  2. Teodora Milenković VI2, OŠ “Branko Radičević”, Čenta

ZLATNU ZNAČKU u kategoriji od V do VIII razreda dobila je:

Isidora Cvetić VIIa, OŠ “Aleksa Šantić”, Sečanj

NAGRADE ZA KOLEKCIJU DOBILI SU: 17 odeljenja

  1. OŠ ”2. oktobar”-II3
  2. OŠ “Dr Boško Vrebalov”, Melenci- I2, II1
  3. OŠ “Servo Mihalj”, Mužlja- II2, II1
  4. OŠ “Vuk Karadžić”, Zrenjanin- II1
  5. OŠ ”Petar Petrović Njegoš”, Zrenjanin- I4, I6
  6. OŠ “Braća Stefanović”, Neuzina- I1
  7. OŠ “Dositej Obradović”, Zrenjanin- I1, I2, II1, II2
  8. OŠ “Đura Jakšić”, Zrenjanin- I3
  9. OŠ “Jovan Jovanović Zmaj”, Zrenjanin-I2
  10. OŠ “Servo Mihalj”, Zrenjanin- IV2
  11. OŠ “Dr Jovan Cvijić”, Zrenjanin- III4

Blog „Čitalačka značka“:

  1. Teodora Lazić VI2, OŠ “Jovan Jovanović Zmaj”, Zrenjanin
  2. Teodora Tanacković VI5, OŠ “P.P. Njegoš”, Zrenjanin
  3. Andrea Kočiš VII2, OŠ “Sonja Marinković”, Zrenjanin

 

  • Divider

  • Divider
  • Daruši
Na vrh