• Pozorište Zrenjanin
Najnovije vesti

ŽRK Proleter osvojio titulu u Prvoj ligi – Sever

Rukometašice Proletera su sinoć u „Medisonu“ očekivano pobedile Ravangrad iz Sombora rezultatom 40:27. Zrenjaninke su zahvaljujući ovoj pobedi osvojile titulu u Prvoj ligi – grupa Sever i obezbedile prvo mesto pred baraž za plasman u viši rang.

rukomet1

– Devojke su od prvog minuta shvatile ovu utakmicu najozbiljnije i krenule od početka maksimalno angažovano. Prvih 40 minuta nismo želeli da rizikujemo i igrali smo u najjačem sastavu. Razlika je rasla iz minuta u minut, da bi na kraju pružili šansu svim igračicama da učestvuju u utakmici, koja nam je donela titulu. Svaka čast svim devojkama. Radili smo naporno,nije bilo lako, ali se trud isplatio – rekao je trener ŽRK Proleter, Dragan Lazarov.

U domaćem timu kao po običaju najbolja je bila Dijana Četić sa 13 golova, dok je kod gošći Tomasović postigla 8 golova.

Fordomanija

Proleter Superprotein: Brankovan, Vuković 3, Čaušević 4, Đulinacc, Knežević, Išpanović 2, Četić 13, Tamara Savković 8, Tot 1, Mesaroš 5, Jovica 1, Marija Savković 1, Rajković, Novaković 1, Tubić, i Dabić 1.

Ravangrad: Jurić, Tomasović 8, Škorućak, Bandobranski 3, Kulumdžić 3, Ajvaz 1, Golić 3, Vezmar 6, Vagić 1, Andrić 2. Zrenjaninke su od samog starta utakmice nametnula svoj ritam igre i sasvim su zasluženo slavile.

Rezultati utakmica 22. kola: Bajmok: Radnički-Spartak 26: 17, Mokrin:Mladost  -Halas Jožef 10: 32, Zrenjanin: Proleter S.-Ravangrad 40: 27, Feketić:Jadran-Pančevo 22: 34, Temerin: Temerin-Sloven 29: 22, Jabuka: Jabuka-Srem nedelja.

Pančevo je izborilo očekivanu, ali ipak, pirovu pobedu. Pančevke su savladale Jadran u Feketiću sa 34: 22. Pobeda za drugo mesto, koje su ipak prepustile ekipi Radničkog iz Bajmoka. Bajmočanke imaju bolji međusobni skor u duelu sa Pančevkama. Jesenas je bilo, Radnički – Pančevo 25: 23, a u drugom delu takmičenja, 30: 29.

U doigravanje Proleter i Radnički Bajmok prenose rezultate iz međusobnih duela:

Proleter Superprotein – Radnički 27: 21 Radnički – Proleter Superprotein 43: 33.