• Basicline

Anastasija postigla 13 golova – bodovi ipak otišli u Feketić

U prvom kolu Prve lige Sever za žene, rukometašice Proletera su poražene od Jadrana u Kristalnoj dvorani, rezultatom 33:26.

Početak utakmice nagovestio je neizvesnu borbu. Nakon četiri minuta bez golova, velikog broja ispuštenih lopti i promašenih zicera, počela je brža igra na obe strane. Igralo se gol za gol, a na odmor se otišlo pri nerešenom rezultatu, 15:15.

U drugom poluvremenu odbrana Jadrana postaje mnogo bolja i čvršća što im omogućava seriju od 5:0. Veliki broj grešaka rukometašica Proletera omogućio je gošćama iz Feketića da povećaju svoju prednost i osvoje dva boda.

Za najbolju igračicu utakmice proglašena je Ljiljana Vrekić  iz Jadrana sa postignitih 8 golova, a kod domaćih se istakla Anastasija Homan Savković sa čak 13 pogodaka.