• Basicline
  • Harmonija Zrenjanin

Zrenjaninska voda prija našim vaterpolistima: Srbija – Rumunija 12 : 3

Vaterpolisti Srbije su na startu ovogodišnje Svetske lige  savladali reprezentaciju Rumunije rezultatom 12 : 3 (4:1,2:0,4:1,2:1).

Pred 500 gledalaca na Gradskom bazenu naši vaterpolisti odigrali su sjajnu utakmicu i ubedljivo slavili dokazavši razliku u klasi. Već posle prvih minuta kada su naši momci nametnuli svoj ritam, a naročito posle prvih 10 minuta igre bilo je jasno da pobeda neće dolaziti u pitanje.

– Razlika je mogla da bude i ubedljivija, šansu su dobili neki mlađi igrači i dobro su je iskoristili. Prija nam ova atmosfera i uvek ispunjene tribine – rekao je  Andrija Prlainović za naš portal prisećajući se i utakmice sa Nemačkom.

– Mnogo interesantnija će očigledno biti utakmica  u drugom kolu protiv Crne Gore. Nakon toga pretpostavljam da će šansu dobiti još mlađih igrača, a na završnom turniru naše ambicije se znaju, odbrana titule – kaže Dimitrije Rističević.

Uspešan debi Đorđa Vučinića

Đorđe Vučinić pamtiće Zrenjanin po dobrom budući da je na svoj debiju za reprezentaciju postigao dva gola. – Velika mi je čast bila da budem sa ovim momcima. Bilo je pozitivne treme u početku ali nametnuli smo naš ritam i rutinski savladali Rumuniju. Trudiću se da i dalje dobijam i opravdam poverenje selektora – rekao je Đorđe Vučinić pun utisaka neposredno po završetku utakmice.

Uspešan debi: Đorđe Vučinić

SRBIJA: G.Pijetlović, Vučinić 2, V.Rašović 3, Ranđelović 1, Ćuk 1, Lazić, Ubović 1, Jakšić 1, Filipović 1, Prlainović 1, S.Rašović 1, Rističević. Selektor: Savić.

RUMUNIJA: Tic, Radu 1, Negrean, Fulea, Antipa, Priotesa 1, Đorđesku, Ćoveanu 1, Kalin, Oanta, Ginab, Vranceanu, Abrudan. Selektor: Stanojević.