• Kuća zdravlja

ŽOK Klek slavio maksimalnim rezultatom protiv Vizure

Preko 400 gledalaca je ispratilo duel u Kristalnoj dvorani između ŽOK Klek i beogradske Vizure, koji je odigran u okviru 2. kola Super lige.

ŽOK Klek

Domaći sastav je uspeo da ostvari pobedu i iznenadi gošće, koje su bile apsolutni favorit. Vizuru inače vodi trener iz Zrenjanina, Dejan Desnica, a u dresu Vizure igraju nekadašnje odbojkašice Kleka, Rada Perović i Iva Šućurović. Zbog te činjenice je susret bio još zanimljiviji domaćoj publici, koja je solidno ispunila tribine.

Po setovima je bilo: 25: 21, 25: 22 i 25: 23. Za domaći tim je to bila prva pobeda u sezoni, dok su „ajkulice“ doživele i prvi poraz.

Klečanke su u prvom setu povele rezultatom 6:4, a ali je Vizura preokrenula na 12:7. Domaće odbojkašice su uspele da se vrate u igru, povedu sa 20:17 i završe set u svoju korist.

Na startu drugog dela igre Vizura ima inicijativu i blago vođstvo, da bi se ušlo neizvesnu završnicu u kojoj su domaće odbojkašice bile spretnije i srećnije.

U trećem setu domaće vode 7:4, 12:9 i 19:16, da bi set završile sa 25:23 i ostvarile konačnu pobedu rezultatom 3:0.

ŽOK KLEK – VIZURA 3:0 (25:21, 25:22, 25:23)

ŽOK KLEK: Zubac, M. Miljević 4, Džamić 6, Bogdanović 10, Duerić 5, Savović 10, T. Miljević 6, Pavlović, Vuletić, Raonić Kisić, Nović, Kazimirović.

ŽOK VIZURA: Pejičić, Gajević 10, Pavlović 9, Rodić 7, Malešević 6, Bukumirić, Sajić 8, Jovanović, Perović, Veselinović , Šućurović, Carić.

Nekadašnja kapitenka ŽOK Klek, Rada Perović, sada u dresu Vizure

Zrenjaninac na klupi Vizure: Trener Dejan Desnica tokom tajm – auta sa „ajkulicama“