I love Zrenjanin

  • Centar Lux
  • Univer export
  • Ultra Caffe
Sport

Zlatni orao za Svetozara Gostojića, priznanja za Živu i Zorana Frenca

Dobitnik „Zlatnog orla“ – najbolji sportista Vazduhoplovnog saveza Srbije u 2018. godini je vazduhoplovni modelar, Svetozar Gostojić. 

Foto: VSS

U neletačkoj (aeromodelarskoj) grani vazduhoplovnog sporta, sportista godine je Svetozar Gostojić, vazduhoplovni modelar iz Aerokluba Zrenjanin.

Svetozar je postao vicešampion Evrope u 2018. godini, a sa reprezentacijom je ekipno osvojio titulu evropskih prvaka. Takođe je i deo tima koji je aktuelni svetski prvak u vazduhoplovnom modelarstvu u kategoriji F1B. Zaslužni je sportista vrhunskog ranga.

PerSu marketi

Pored najboljih sportista, dodeljena su i priznanja pojedincima i instutucijma koje su doprinele razvoju i napretku vazduhoplovstva.

Svakoga dana objavljujemo nove video vesti i reportaže iz Zrenjanina na našem Youtube kanalu, prijavite se.

Zlatne plaketa je dodeljena Zrenjanincu Živi Frencu, legendi vazduhoplovnog jedriličarstva iz Aero kluba Vaja iz Beograda. Njegov sin, Zoran Frenc, dobio je priznanje za najboljeg jedriličara u 2018. godini.

Najuspešniji sportisti po granama vazduhoplovnog sporta za 2018. godinu su sledeći:

Vazduhoplovno modelarstvo

Seniori:

1. Svetozar Gostojić, AК „Zrenjanin“
2. Bojan Gostojić, AК „Zrenjanin“
3. Damjan Mirković, AК „Nova Pazova“

Foto: VSS

Vazduhoplovno jedriličarstvo

1. Zoran Frenc, AК „Vaja“ Beograd
2. Branko Blagojević, AК „Mihajlo Petrović“ Кraljevo
3. Milan Petković, AК „Beograd“

Juniori:

1. Vidak Veselinović, AК „Trstenik“
2. Andrej Nastasić, AК „Sombor“
3. Nikola Macura, VMК „Subotica“

Raketno modelarstvo

Seniori:

1.Miodrag Čipčić, AК „Кikinda“
2.Dejan Žak, AК „Živica Mitrović“ Bela Crkva
3.Ileš Ferenc, AК „Ada“

Juniori:

1.Кristina Čipčić, AК „Кikinda“
2.Mladen Bunčić, AК „Nova Pazova“
3.Srđan Radašin, AК „Ada“

Opšta avijacija

1.Aleksandar Godić, AК „Naša krila“ Paraćin
2.Tomislav Šaletić, AК „Naša krila“ Paraćin
3.Vladimir Spasić, AК „Smederevo“

Paraglajding

1.Vladimir Bačanin, Paraglajding klub „Er 037“ Кruševac
2. Goran Đurković, SPК „Berkut“ Vršac
3. Dejan Valek, AК „Novi Sad“

Padobranstvo

1. Miroljub Janićijević, PEVS „Nebeske Vidre“
2. Slobodan Terzić, PК „Delta“ Beograd
3. Igor Žmirić, PК „Delta“ Beograd

ULL

1.Milo Todorović, AК „Ćuprija“
2.Vojislav Đukić, AК „Utva“ Pančevo
3.Vladimir Stojković, AК „Ćuprija“

Prijavite se na mejling listu i besplatno jednom nedeljno stizaće Vam najvažnije vesti na mejl prijavi se na newsletter.
  • Divider

  • Divider
Na vrh