I love Zrenjanin

  • Home Interpoint
  • Univer export
  • agencija dane
Sport

Zlatna jesen zrenjaninskog badmintona

i love zrenjanin tv

U Osnovnoj školi “Žarko Zrenjanin“ je održan Međuškolski badminton turnir Žarko Zrenjanin 2016.

badminton

Zrenjanin je još jednom bio centar srpskog školskog badminton sporta. U sali Osnovne škole “Žarko Zrenjanin”, u organizaciji Badminton saveza Srbije, Osnovne škole “Žarko Zrenjanin” i Badminton kluba Banat, održan je Međuškolski badminton turnir Žarko Zrenjanin 2016.

Za medalje u pojedinačnim konkurencijama borili su se predstavnici 20-tak škola iz šest gradova – Beograda, Novog Sada, Vršca, Pančeva, Kruševca i Zrenjanina i to u četiri uzrasne katregorije – učenici I i II razreda, III i IV, V i VI, te VII i VIII.

I Taxi Zrenjanin

badminton-turnir

Na trećem skupu školaraca u Zrenjaninu, koji je otvorio zamenik pokrajinskog sekretara za sport i omladinu Ljubomir Stanisavljev, viđeno je mnogo zanimljivih i neizvesnih mečeva, a ono što je najbitnije atmosfera i druženje su bili na najvišem mogućem nivou. Predsednik Upravnog odbora BK Banat Darko Carić bio je zadovoljan organizacijom turnira, koji je sa 65 učesnika bio najmasovniji do sada.

“Srećni smo zbog činjenice da je takmičenje proteklo u najboljem redu, a po mišljenju mnogih ovo je bio najbolje organizovan međuškolski turnir u Zrenjaninu, koji je istovremeno okupio i najveći broj učesnika do sada. I Ivana Bošnjak, direktorka Osnovne škole “Žarko Zrenjanin“, koja je suorganizator turnira, nije krila svoje oduševljenje zbog odlične organizacije i velikog broja učesnika i najavila je veliku podršku ovom turniru i dogodine“, kazao je Darko Carić.

badminton-otvaranje

badminton-zrenjanin

Pokrovitelji takmičenja bili su Ministarstvo omladine i sporta Republike Srbije, Badminton savez Srbije, Grad Zrenjanin, a prijatelji “Tin šped”, “Yonex”, “Naša Koka Plus”, “BeotelNet Zrenjanin”, Sportski savez grada Zrenjanina, MZ “Dolja – Crni Šor”.

badminton-turnir-zrenjanin

Medalje su osvojili:

I-II razred – Dečaci: 1. Luka Brajić (OŠ “Petar Petrović Njegoš“, Zrenjanin), 2. Marko Karakaš (OŠ “Mladost“, Vršac), 3. Nikola Đuranović (OŠ “Sterija“, Vršac); Devojčice: 1. Čarna Mihajlović (OŠ “Karađorđe“, Beograd), 2. Ana Dimitrijević (OŠ “Mladost“, Vršac), 3. Lana Pavlović (OŠ “Jovan Jovanović Zmaj“, Kruševac), Kristina Mijajlović (OŠ “Jovan Jovanović Zmaj“, Kruševac);

III-IV razred – Dečaci: 1. David Veličković (OŠ “Jovan Jovanović Zmaj“, Kruševac), 2. Vuk Dimitrijević (OŠ (OŠ “Mladost“, Vršac), 3. Darko Rašović (OŠ “Isidora Sekulić“, Pančevo), Petar Radonić (OŠ “Isidora Sekulic“, Pančevo); Devojčice: 1. Miona Filipović (OŠ “Branko Radičević“, Pančevo), 2. Maša Aleksić (OŠ “Branko Radičević“, Pančevo), 3. Dunja Todorović (OŠ “Vuk Karadžić“, Vršac), Marta Jevremović (OŠ “Jovan Jovanović Zmaj“, Kruševac);

V-VI razred – Dečaci: 1. Ivan Šafarik (OŠ “Mladost“, Vršac), 2. Bojan Jovančić (OŠ “Vuk Karadžić“, Vršac), 3. Vuk Vujadinović (OŠ “Petar Petrović Njegoš“, Zrenjanin), Igor Damjanović (OŠ “Branko Radičević“, Pančevo); Devojčice: 1. Natalija Boharević (OŠ “Jovan Jovanović Zmaj“, Pančevo), 2. Milica Nikolin (OŠ “Olga Petrov“, Vršac), 3. Janja Pantelić (OŠ “Đorđe Krstić“, Beograd), Milica Vrtikapa (OŠ “Radoje Domanović“, Beograd);

VII-VIII razred – Dečaci: 1. Petar Vasić (OŠ “Vuk Karadžić“, Beograd), 2. Damir Ubavić (OŠ “Žarko Zrenjanin“, Zrenjanin), 3. Veljko Cukanić (OŠ “Branko Radičević“, Pančevo), Marko Jeremić (OŠ “Mladost“, Vršac); Devojčice: 1. Danica Stanisavljev (OŠ “Žarko Zrenjanin“, Zrenjanin), 2. Tina Rakić (OŠ “Nadežda Petrović“, Beograd), 3. Katarina Pomorišac (OŠ “Žarko Zrenjanin“, Zrenjanin), Anja Maravić (OŠ “Kosta Abrašević“, Beograd).

 

  • Divider

  • Divider
  • Daruši
Na vrh