• Home Interpoint
  • Kuća zdravlja

Košarkašice Proletera dobro startovale na finalnom turniru prvenstva Srbije za pionirke

Pionirke ŽKK Proleter 023,  izborile su plasman na završni turnir prvenstva države, koji je počeo 4. maja i trajaće do 7. maja u Kladovu.

Košarkašice Proletera zajedno sa trenerima na obali Dunava

– Prošli smo kroz već tradicionalno jako takmičenje vojvođanskog regiona sa samo dva poraza, oba od aktuelnog prvaka Srbije i ponovo glavnog favorita na prvenstvu, ekipe Titela, pa i sam dolazak na prvenstvo u Kladovo smatramo uspehom. Naše ambicije su da igramo lepu košarku, da sa svima odigramo kvalitetno i borbeno. Ako bude tako, dobar rezultat neće izostati – rekao je trener ŽKK Proleter 023, Marko Marinkov.

31 poen Bojane Škundrić

Na turniru učestvuje 8 ekipa, a košarkašice ŽKK Proleter 023 su u grupi su sa ekipama Partizana iz Beograda, Trstenika i novosadske ŽKA. Prvu utakmicu na prvenstvu igrale su juče protiv Trstenika. Slavile su rezultatom‎ 66:54.

I-Taxi

U pobedničkom timu najefikasnija je bila Bojana Škundrić koja je postigla 31 poen (13 skokova), a istakla se i Nikolina Pilipović sa 13 poena i 9 skokova.

Pao i Partizan!

Sjajnom poslednjom četvrtinom, koju su dobile rezultatom 27:10, košarkašice Proletera 023 savladale su danas Partizan 1953 sa 66:56 (15:12, 9:16, 15:18, 27:10) u utakmici 2. kola grupe A državnog prvenstva za pionirke.

Tim trenera Marka Marinkova je zabeležio drugi trijumf na turniru u Kladovu, dok su „crno – bele“ trenera Bojana Ivanovića doživele drugi poraz.

Partizan je u poslednju četvrtinu ušao sa sedam poena prednosti, Proleter preokrenuo rezultat serijom 11:0, a u poslednja četiri minuta dopustio „crno – belima“ samo dva poena.

U pobedničkom timu Bojana Škundrić je bila najefikasnija sa 19 poena (8 skokova), 12 je postigla Sara Popov (13 skokova), a 11 Nikolina Pilipović (12 skokova).

Kod ekipe Partizana Anja Bukvić je postigla 34 poena (6 skokova, 7 asistencija).

Odluka o plasmanu u grupi pašće u trećem kolu, koje je na programu u subotu. Proleter od 12 časova igra protiv Novosadske akademije, a Partizan dva sata kasnije protiv Trstenika.

Pionirska ekipa ŽKK Proleter 023

Ekipa Proletera 023 nastupa u sastavu: Bojana Škundrić, Nataša Bajin, Jovana Čabrilo, Nikoleta Kiš, Sara Popov, Iva Dukić, Nikolina Pilipović, Milica Bajin, Vesna Vukojević, Marina Popović, Andrea Ponoćko i Anđela Jahura.