• AD POLET

Vojvodina iz Perleza prepustila „fenjer“ Novim Kozarcima

Prvi maj – Vojvodina 1928 1: 1 (0: 1)

Stadion FK 1. maj Ruma

RUMA. Igralište Prvog maja. Sudija: Aleksandar Janković (Pančevo) . strelci: 0:1 Malbaški u 43, 1:1 Vučetič u 88. minutu. Žuti kartoni: Vučetić i Sremčević (Prvi maj), Popov i Knežević (Vojvodina 1928).

PRVI MAJ: Petrović, Ninković, (Zec), Milin (Mašić), Vukanović(Gavrilović), Aleksić(od 65. Jović), Milojević, Spasić, Radišić, Vučetić, Sremčević, Stojanović(od 70. Krstić).

VOJVODINA 1928: Magda, Milenković, Ješić, Bogdanović, Rudić, Popov (od 85. Ninić), Knežević, M. Šušnjar, Malbaški, A. Šušnjar, Džajski.
Igrač utakmice: Vučetić (Prvi maj).

Potvrdilo se „staro fudbalsko pravilo“ da je najteže osvojiti unapred planirane, tzv. „sigurne bodove“.

Goste iz Perleza je delilo samo par minuta od punog plena. Prvu izgledniju priliku na utakmici imao je domaćin u 18. minutu, kada Spasić, koji se nalazio u srcu kaznenog prostora Vojvodine 1928, ne uspeva da na najbolji način iskontroliše ubačenpo loptu Milojevića. I kada se činilo da će prvo poluvreme, i pored inicijative Prvog maja, biti okončano bez golova, promena rezultata u 43. minutu nakon jedne ubačene lopte sa strane pred gol domaćina, Popov šutira, golman Petrović odbija, ali samo do Malbaškog, koji je iz neposredne blizione prosleđuje u mrežu.

Prema očekivanjima, u nastavku utakmice velika inicijativa domaćina, kojem su gosti, jednostavno, prepustili veći deo terena. Ređale su se šanse i polušanse: šut Radišića u 60. minutu, Aleksića par minuta kasnije. Kazna za neiskorišeće prilike mogla je stići u 70. minutu, kada je Popov, nakon brze kontre, izbio sam pred golmana domaćina Petrovića. Međutim, nedostatak koncentracije učinio je svoje. Na žalost, po goste, koji su se predstavili kao vrlo čvrsta ekipa, poravnanje rezultata u 88. minutu: centaršut Krstića pred gol Magde, gde se u velikoj gužvi najbolje snašao Vučetić.