• Zr oglasi

VK Proleter naneo prvi poraz Vukovima sa Novog Beograda

VK Proleter je u 10. kolu Prve B vaterpolo lige Srbije gostovao na Novom Veogradu, gde je protiv VK Vukovi odigrao veoma tvrdu i neizvesnu derbi utakmicu Prve B lige.

Zrenjaninci su posle neizvesnog finiša naneli  prvi poraz Vukovima u ovoj sezoni, čime je borba za prvo mesto i plasman u Prvu A ligu postala potpuno neizvesna. Sada tri ekipe imaju isti broj bodova, Vukovi, Valis i Proleter, dok je Rasina na četvrtom mestu sa tri boda manje.

TVRDA IGRA OD STARTA

Utakmicu između Vukova i Proletera je karakterisala vrlo tvrda igra sa malim brojem golova i vrlo lošom realizacijom igrača više na obe strane. Proleter je poveo sa 0:2 iskoristivši dva od tri igrača više, koje je imao do sredine prve četvrtine.

Sa druge strane Vukovi su dosta grešili i nisu uspevali da iskoriste malobrojne šanse. Na 1:2 je smanjio Njegovan golom u poslednjim sekundama prve četvrtine, šutem iz faula.

PRVO I JEDINO VOĐSTVO DOMAĆIH

Drugi deo je počeo bolje po Vukove. Aleksandar Vuković je isplivao kontru i iznudio peterac, koji je u gol pretvorio Drašković. Nakon toga se igralo 4 minuta bez golova, ekipe nisu koristile igrača više, a igrač Proletera Papić je isključen sa pravom zamene.

Na tri minuta pre kraja, Vuković je isplivao još jednu kontru, koju je ovog puta sam realizovao za prvo i jedino vođstvo Vukova.

RASPOLOŽENI TOMIČEVIĆ

U finišu četvrtine Proleter prvo dolazi do izjednačenja posle gola Tomičevića sa igračem više, pošto je Lukić (igrač Vukova) dobio takođe isključenje sa pravom zamene. Tomičević postiže još jedan gol, ovog puta lobom, na 17 sekundi pre kraja, za novo vođstvo Proletera.

U III četvrtini sve do dva ipo minuta pre kraja nije bilo golova. Tada Tomičević postiže svoj treći gol, šutem iz daljine.

U sledećem napadu svoj drugi gol postiže i Vuković za Vukove, za 4:5, a nešto kasnije realizuje igrača više za 5:5.

Ponovo igrači Proletera dolaze u vođstvo, ovog puta posle slabe reakcije golmana domaćih Osmanovića. Ipak, Vukovi postižu neobičan gol u poslednjoj sekundi III deonice. Igrač Vukova je uputio šut praktično sa svog gola, a loptu je Tenžera skrenuo i prevario golmana Proletera za izjednačenje uz zvuk sirene.

U IV četvrtini je viđena najtvrđa igra, sa najmanje golova. Vreme je proticalo, uz nepovezanu igru na obe strane. Ipak, igrači Proletera postižu gol u pravom trenutku, na minut pre kraja i tako odnose važnu pobedu.

PRVA B VATERPOLO LIGA SRBIJE

VK NOVOBEOGRADSKI VUKOVI – VK PROLETER 6:7

(1:2, 2:2, 3:2, 0:1)

Bazen 11. april. Sudije: Putniković i Anđelić. Isključenja: NBG Vukovi 11, Proleter 9. Peterci: NBG Vukovi 1 (1).

NBG VUKOVI: Osmanović, Vuković 3, Vitorović, Lukić, Tenžera 1, Joksimović, Njegovan 1, Manojlović, Acković, Džunić, Drašković 1, Slavković, Vrakela. Trener: Šapić.

PROLETER: Stamenić, Milošević 1, Parivodić, Živković, Naćuk, Marinković , Papić, Andrejević 1, Rašković 1, Katić 1, Tomičević 3, Rončević, Ćirović, Stanković. Trener: Vasilevski.

Sledećim kolom završava se prvi deo prvenstva, nakon čega se liga deli na borbu od 1 – 6. mesta, odnosno 7 – 12. mesta. Vukovi gostuju u Banja Luci, a na programu je i duel Proletera i Valisa.