• Centar Lux
  • Kuća zdravlja

Veliki otpor Kleka šampionu Srbije

Odbojkaši Crvene zvezde zabeležili su i treću pobedu u Super ligi Srbije. Oni su u 3. kolu posle velike borbe, na gostovanju, savladali Klek Srbijašume sa 2:3, po setovima 29:27, 21:25, 20:25, 26:24, 6:15.

klek

OK Klek

Šampioni Srbije su imali dosta problema sa domaćinom na početku meča. Igrao se poen za poen sve do trenutka kada se Klek sa četiri uzastopna poena odvojio na 15:11. Vrlo brzo Zvezda je preko razigranog Aleksandra Blagojevića preokrenula rezultat u svoju korist (16:18). Ušlo se u neizvesnu završnicu, a crveno-beli su prvi stigli do set lopte. Još tri puta su naši odbojkaši mogli do vođstva, ali domaćin je uspeo da izdrži sve napade i preko Tomića i Roljića preokrene i povede sa 29:27.

Klek je igrao na krilima osvojenog seta. Posle nekoliko serija poena na obe strane, domaćini su poveli sa 8:5. Zvezda se postepeno približavala i sredinom seta uspela je da povede. Bilo je 16:19, potom i 17:21 za naš tim, ali se Klek nije predavao. Stigli su domaći na dva poena zaostatka, a crveno-beli su preko Blagojevića i Stojsavljevića izjednačili – 21:25.

Izabranici Dragana Kobiljskog su i u trećem periodu igre vodili veliku borbu sa Klekom. Bilo je nerešeno 10:10 kada je u igru umesto Nemanje Mašulovića ušao Vuk Milutinović. Domaći su poveli sa 14:11, kada je Kobiljski rešio da promeni korektora, u igru je ušao Aleksandar Gmitrović umesto Aleksandra Blagojevića. Sa pet poena u nizu Zvezda je preokrenula 16:18. Beograđani su postepeno povećavali prednost, da bi blok Milutinovića doneo pet poena viška 18:23, što je ostala razlika i na kraju seta – 20:25.

Veoma uzbudljivo bilo je i u četvrtom setu. Ekipe su se smenjivale u vođstvu. Klek je do prednosti od dva poena stigao asom Petrovića i tada je Kobiljski zatražio tajm aut. Sa četiri uzastopna poena, od kojih su tri delo Aleksandra Gmitrovića, Zvezda je preokrenula 17:19. Uspeli su domaći da izjednače, a onda i dođu do set lopte. Prvu nisu iskoristili, ali drugu jesu preko Roljića i dolaze do izjednačenja – 26:24.

Peti i odlučujći set u potpunosti je pripao crveno-belima. Klek je držao priključak sve do rezultata 5:6, kada je Zvezda ušla u seriju. „Crveno – beli“ su nanizali šest poena na servis Nikole Petrovića, a trener domaćih je tajm autima i izmenama pokušavao da prekine negativan ritam svoje ekipe. Uspeli su da osvoje poen, a Zvezda je do kraja bila ubitačna i Aleksandar Škrbić je stavio pečat na Zvezdinu pobedu – 6:15.

KLEK SRBIJAŠUME – CRVENA ZVEZDA 2:3 (29:27, 21:25, 20:25, 26:24, 6:15)
Klek – Dvorana: SD Miloš Grbić. Sudije: Đorđe Stevanović i Goran Gradinski. Trajanje meča: 123 minuta.

KLEK SRBIJAŠUME: Tomić 13, Ateljević 18, Grbić, Tanović 2, Narančić 22, Roljić 20, Providžalo 2, F. Petrović 6, Slavnić (libero). Nisu igrali: Vujović, Grče i M. Petrović. Trener: Đuro Dapčević.

CRVENA ZVEZDA: Škrbić 1, Jevtić (libero) 1, Samardžić 7, Petrović 2, Gmitrović 18, Mašulović 4, Milutinović 2, Stojsavljević 20, Munćan 17, Blagojević 18. Nisu igrali: Nejić i Veljović. Trener: Dragan Kobiljski.