• Centar Lux

Važna pobeda rukometaša na startu protiv Kolubare

Večerašnjom utakmicom u Kristalnoj dvorani, između Proletera i Kolubare, otvorena je nova sezona u Super „B“ ligi Srbije za rukometaše. RK Proleter Proleter je pobedom započeo novu sezonu. Zrenjaninci slavili sa rezultatom, 27: 24 (17: 13).

Domaći su diktirali tempo u prvom poluvremenu, a na početku drugog dela igre su poveli sa 5 golova razlike – 18:13. Gosti iz Lazarevca su zatim napravili seriju 5 – 5 i poravnali na 18:18. Ulazi se u neizvesnu završnicu. U 57. minutu na semaforu je stajalo 24:24, a zatim slede tri gola domaćih (Radaković, Aćimović, Kukić) za veoma značajnu pobedu protiv Kolubare (27:24), koja je prošle sezone ispala iz Super lige i ima ambicije da se vrati u najviši rang.

PROLETER: Trninić 4, Terzić, Bjelica 2, Grujić, Paun, Ilić, Lukač, Aćimović 7, Petrović, M. Gaćinović, A. Gaćinović, Živanov, Popov 1, Kukić 6, Radaković 7 (3).

KOLUBARA: Đukić, Solujić, Radojčić 5, Trivić 3, Protić 4, Marković 1, Nenadić 4, Ristić, Žarković, Trmčić, Radovanović, Nikolić, Belaćević 2, Radovanović 4, Mitrović 1.