• Centar Lux

Povratak Pistaća i podela bodova sa Brazilcima sa Kosmaja

U poslednjem meču 13. kola Druge futsal lige Srbije, SAS i Sopot su u Zrenjaninu odigrali nerešeno, a konačan rezultat bio je 4:4 (1:1).

Ovaj meč odigran je sa zakašnjenjem zbog zdravstvenih problema gostiju, a publika u Kristalnoj dvorani imala je prilike da uživa u pravom spektaklu.

Sopot poveo, SAS preokrenuo

Poveo je Sopot golom akvizicije koja je u zimskom prelaznom roku stigla iz Ekonomista, prekaljenog asa Dejana Veličkovića već u 5. minutu, ali je domaćin izjednačio u finišu prvog dela igre preko Kulića.

U drugo poluvreme bolje su ušli „Brazilci sa Kosmaja“, pa su preko Đurića u 23. i Virijevića u 26. minutu stigli do prednosti od 3:1.

Imali su gosti prilike da dotuku KMF SAS, ali kako to obično biva, pošto ih nisu iskoristili, stigla je kazna. Kulić, Blažić i Živanov su doneli potpuni preokret domaćinu i u poslednja dva minuta ušlo se sa rezultatom 4:3.

Ipak, Sopot je krenuo sa igračem više u polju i to je dalo rezultata jer je Veličković u poslednjem minutu, svojim drugim golom na meču doneo zlata vredan bod timu iz podnožja planine Kosmaj.

KMF SAS – KMF Sopot 4:1 (1:1)

KMF SAS: Rodić, Kulić, Živanov, Blažić, Delić, Šarenac, Jevremov, Škorić, Aranitović, Radenković, Milićev, Stanković.

KMF Sopot: Janićijević, Milutinović, Ivić, Virijević, Đurić, Destani, Petrović, Mijailović, Veličković, Simić.

Davor Stanković – Pistać

Davor Stanković ponovo u SAS – u

Davor Stanković, poznatiji po nadimku „Pistać“ ponovo nosi dres KMF SAS.

Marbo Intermezzo , SAS, AGBU Ararat, AEK Sotiras, su samo neki od klubova u kojima je Stanković nastupao u toku svoje bogate karijere. Poslednji angažman je imao u ekipi Tise iz Novog Bečeja.

Nema sumnje da će njegovo iskustvo mnogo značiti Zrenjanincima u borbi za vrh tabele.

Posle 13 odigranih utakmica Sopot i SAS se nalaze na šestom i sedmom mestu na tabeli i oba tima imaju po 22 boda, pet manje od prvoplasirane Ivanjice.

U sledećem kolu Sopot će dočekati ekipu Srpske, dok će SAS u Vršac na gostovanje Forumu.