• Kuća zdravlja

Ubedljiv poraz Proletera u derbiju

Rukometaši Proletera su, u 4. kolu Super B lige Srbije, sinoć poraženi u Beogradu od ekipe Obilića.

Rukomet-lopta

„Crveno – beli“ su veoma loše započeli derbi sa Obilićem. Domaći su poveli sa 5: 0 u 7. minutu utakmice i tu razliku držali do kraja poluvremena, 17: 12. Proleter je u nastavku ozbiljno pripretio u 41. minutu, kada je sa 5 vezanih golova, stigao na dva gola zaostatka, 21: 19. U 45. minutu Zrenjaninci stižu na samo gol „minusa“, 23: 22. Međutim, izabranici trenera Grubanova nisu imali snage za preokret.

Na kraju ubedljiva pobeda Obilića, 31: 25. Slobodan Pavić (Obilić) je sa 8 golova je bio najefikasniji igrač utakmice. U redovima Proletera sa 7 postignutih golova se istakao Aleksandar Cvekić.