• Centar Lux
  • Aviv park Zrenjanin
  • Kuća zdravlja

Tošić stigao do Lige šampiona

„Armejci“ su pogotkom švedskog veziste Pontusa Vernbluma izvukli zlatni bod na gostovanju Rostovu, uz doprinos srpskog reprezentativca Zorana Bambija Tošića.

sp-cska - Copy

Borba za drugu poziciju i plasman u Ligu šampiona, obeležila je poslednje, 30. kolo prvenstva Rusije, a „bingo“ je izvukao CSKA. „Armejci“ su pogotkom švedskog veziste Pontusa Vernbluma u 88. minutu izvukli zlatni bod na gostovanju Rostovu (1:1), uz doprinos srpskog reprezentativca Zorana Tošića, koji je od početka igrao u ovom burnom meču.

Uoči završne runde, CSKA i Krasnodar su bili bodovno izjednačeni, ali su Moskovljani bili u prednosti zbog većeg broja pobeda, što je u Rusiji presudno o slučaju poravnanja na tabeli. Sve se odvijalo po želji autsajdera, budući da je imao remi u ruci na terenu moskovskog Dinama (završeno 1:1), a CSKA je gubio od Rostova. Ipak, Vernblumov gol je bacio u očaj sve navijače Krasnodara, kluba osnovanog 2008, koji će morati da se zadovolji učešćem u Ligi Evrope.

Fordomanija

Šampion Zenit se trijumfom oprostio od svoje publike. U utakmici bez velikog značaja, ekipa iz Sankt Peterburga je pogotkom Rondona u 61. minutu savladala moskovsku Lokomotivu (1:0), čije su boje branili Nemanja Pejčinović (ceo meč) i Petar Škuletić (do 59. minuta).

Epilog šampionata je da će Zenit će kao prvak direktno u elitu, CSKA će u kvalifikacije za Ligu šampiona , a u Ligu Evrope će Krasnodar i Dinamo kroz prvenstvo, i Lokomotiva kao pobednik Kupa.

Na dnu, „žrtve“ su Torpedo i Arsenal, koji su direktno ispali, a u baraž idu Rostov i Ural. Plasman u prvu ligu, izborili su Krila Sovjetov i Anži.