Zrenjaninci i dalje bez pobede u gostima: Dubočica prejaka za Proleter

Rukometaši Proletera su u 9. kolu ARKUS lige pretrpeli težak poraz protiv Dubočice u Leskovcu (36:28).

„Crveno – beli“ su uprkos porazu ostali na osmom mestu tabele, dok se Dubočica zahvaljujući ovom trijumfu popela na poziciju broj 2.

Nakon solidnog starta i golova i odbrana na obe strane, Zrenjaninci  su u 10. minutu došli do prednosti od tri gola razlike (6:3). Domaći su izjednačili u 18. minutu, ali su rukometaši Proletera pojačali tempo i 8 minuta pre kraja prvog poluvremena su ponovo imali prednost od 4 gola (14:10).

Dobrom serijom Simića i Atanaskovića, Leskovčani su se vratili u igru, a golovima Pavlovića i Matovića u poslednjem minutu prvog poluvremena preuzeli vođstvo i na pauzu otišli sa dva gola prednosti (18:16).

Bolji start imali su Leskovčani na početku drugog poluvremena, a brzim napadima i dobrom odbranom u 40. minutu imali i plus 6 (23:17). Pokušavali su rukometaši Proletera da smanje prednost, ali Leskovčani nisu dali svoju mrežu.

Probali su u poslednjim minutima gosti da dođu makar do boda, ali su domaćini uzvraćali golovima, te su Leskovčani na svom terenu slavili sa 8 golova razlike (36:28).

DUBOČICA – PROLETER 36:28 (18:16)

Sudije: Branislav Nenadić (Mladenovac), Darko Stefanović (Zemun)

Sedmerci: Dubočica 8 (7), Proleter 2 (2)

Isključenja: Dubočica 14, Proleter 8 minuta

DUBOČICA: Pešić, Cvetković, Simić 4, Prodanović, Stanković, Nikolić 5, Marinković 9 (8), Nikolić 1, Pavlović 2, Mađar, Mitrović 3, Gašić, Radivojević 1, Matović 3, Atanasković 8, Radisavljević

PROLETER: Šaru, Pešić, Elezović 3, Ilijin 6, Todorov, Gaćinović 1, Rnić 4, Terzić 3, Krivošija 1, Mirić 5 (2), Kanižaj 2, Radović 1, Karlaš, Knežević.

12.Šamot 65Aranđelovac9117218:244-263

U naredna dva kola RK Proleter igra protiv dva poslednjeplasirana tima, Šamota 65 i Crvene Zvezde. „Crveno – beli“ u 10. kolu ARKUS lige, u subotu 16. novembra (17.30 h) dočekuju u Kristalnoj dvorani „fenjeraša“, RK Šamot 65 iz Aranđelovca. Šamot je do sada osvojio samo 3 boda – pobedili su kod kuće ekipu Obilića i remi sa Partizanom, takođe u Aranđelovcu. Sa druge strane, RK Proleter je izgubio sa po 7 golova razlike i od Partizana i od Obilića.

Posle toga, u 11. kolu, Zrenjaninci idu u goste Crvenoj Zvezdi, koja je do sada zabeležila samo dve pobede, protiv niškog Železničara i Šamota 65.