• Centar Lux

24 medalje za Banatski Cvet na dva karate turnira

Takmičari Karate kluba “Banatski Cvet” nastupili su na turniru Teo Grand Prix, koji se održavao u Temerinu, u organizaciji karate kluba Teo S, a pod pokroviteljstvom Šotokan karate saveza Srbije.

Na turniru je učestvovalo preko 200 takmičara iz 17 klubova iz Srbije. Naš klub je predstavljao jedan takmičar u saradnji sa Karate klubom Banat uz sledeće rezultate.

Kate pojedinačno:

Prvo mesto u kategoriji seniori – 85 kg osvoio je Srđan Marić,
Prvo mesto u kategoriji seniori +85 kg osvoio je Srđan Marić,
Drugo mesto u kategoriji apsolutni nivo osvoio je Srđan Marić.

Fordomanija

Borbe ekipno:

Prvo mesto u kategoriji senior osvojila je muška seniorska ekipa koja je sastavljena od dva člana KK Banat, a kao treći član ekipe nastupao je naš Srđan Marić.

U nedelju, 12. decembra, takmičari iz Karate kluba “Banatski Cvet” nastupali su na karate turniru Bašaid Kup, pod pokroviteljstvom Šotokan karate saveza Srbije. Na ovom Kupu učestvovalo je preko 200 takmičara iz 16 klubova iz Srbije i Rumunije.

Prvo mesto osvojili su: Aleksa Đakovački, Damjan Ludoški, Bojana Radosavljević, Natalija Radosav, Anastasija Nikolić i Sanja Mrkajić.

Drugo mesto osvojili su: Matija Popmijatov, Adrian Kelemen, Nikola Marjanović, Ivan Frenc i Dunja Diklić.

Treće mesto osvojili su: Nenad Stanaćev, Dunja Diklić i Klara Tapai.

Borbe pojedinačno:

Prvo mesto su osvojili: Nenad Stanaćev, Dunja Diklić i Klara Tapai.
Drugo mesto je osvojila: Sanja Mrkajić.
Treće mesto su osvojili: Aleksa Lalić, Damjan Ludoški i Milica Radosav.

UKUPNO 9 ZLATNIH, 6 SREBRNIH I 9 BRONZANIH

Banatski cvet osvojio i pehar kao  najbolja ekipa takmičenja u generalnom plasmanu.

Ekipu su predvodili treneri: Srđan Marić i Veselin Grubački.