I love Zrenjanin portal

  • 3D gradjevinska kuca
  • Pozorište Zrenjanin
Sport

„Sveci“ marširaju sigurnim korakom ka višem rangu

Košarkaši Svetog Đorđa, lidera na tabeli Prve regionalne lige iz Žitišta, sve su bliži plasmanu među srpske drugoligaše.

Posle učešća na finalnom turniru Kupa „Radivoj Korać“ ovo je godina najvećih uspeha ovog kluba. Posle 22 odigrana kola među vojvođanskim trećeligašima sa pobedom u Bačkoj Topoli stigli su do 21. pobede. Rezultat je na kraju bio ubedljiv, 53: 81. Po četvrtinama je bilo: 8: 22, 6: 18, 20: 21 i 19: 20.

Topola je lideru za prvih 20 minuta igre ubacila samo 14. poena. Još jedan nezabeležen podatak u ovom stepenu takmičenja.

I Taxi Zrenjanin

Već u narednom kolu lider može da sve kovertira kao završenu priču. U Žitište stiže tim rumskog Slovena. Domaćin je sasvim sigurno apsolutni favorit u toj subotnjoj utakmici. Do samog kraja takmičenja pred ekipom Svetog Đorđa su još ispiti sa ekipama Mladost Veternik u Futogu, potom dočekuju Srem iz Sremske Mitrovice i jedno lagano gostovanje u Pančevu protiv sada već bivšeg trećeligaša Kris Krosa.

Svakoga dana objavljujemo nove video vesti i reportaže iz Zrenjanina na našem Youtube kanalu, prijavite se.

I za sam kraj jedan zanimljiv detalj, a to je da je jedini poraz sada već budućem drugoligašu do sada nanela ekipa inđijskog Železničara.

Detalj sa utakmice Svetog Đorđa na finalnom turniru Kupa Radivoja Koraća

Tabela PMRL grupa „Sever“:

1.Sveti ĐorđeŽitište2221143
2.MladostVeternik2218440
3.N. PazovaN. Pazova2216638
4.StarNovi Sad2214836
5.SremS. Mitrovica22121034
6.HajdukKula22111133
7.TopolaB. Topola22111133
8.JedinstvoNovi Bečej22111132
9.OmladinacN. Banovci22101232
10.SlovenRuma2291331
11.ŽelezničarInđija2291331
12.FutogFutog2281430
13.Kris KrosPančevo2241826
14.AkademikSrbobran2202222

Raspored utakmica 23. kola:

mestodomaćingostdanpočetak
Novi Bečej:JedinstvoHajduk:petak19 h
Srbobran:AkademikKris Kros:petak19,30h
Nova Pazova:N. PazovaOmladinac:subota17 h
Novi Sad:StarTopola:subota17 h
Inđija:ŽelezničarSrem:subota19 h
Futog:Futog Veternik:subota19,30h
Žitište:Sveti ĐorđeSloven:subota20 h

Prijavite se na mejling listu i besplatno jednom nedeljno stizaće Vam najvažnije vesti na mejl prijavi se na newsletter.
  • Divider

  • Divider
Na vrh