Do te pobede su i stigle posle pet uzbudljivih setova, 3: 2.

Po setovima je bilo: 25: 21, 25: 23, 18: 25, 27: 29 i 15: 12.

Aleksandra Gaćeša je ponovo bila najbolja poenterka u timu Kleka sa 24 poena. Kod Partizana je to bila sa 22 poena Milica Kubura.

Rezultati utakmica 5. kola mini lige play out:

7. Partizan Beograd 23 10 13 41 : 46 31
8. Klek MD Klek 23 7 16 32 : 55 23
9. Ub Ub 23 7 16 30 : 51 22
10. Dinamo Pančevo 23 4 19 30 : 64 13

Sledećeg vikenda je pauza zbog odigravanja Kup – utakmica, pa je poslednje kolo na programu 16. marta. U poslednjem kolu Mini lige za opstanak, odbojkašice Kleka igraju protiv Dinama u Pančevu. U drugoj utakmici sastaju se Partizan i Ub.

KAKO IZBEĆI BARAŽ?

Postoji nekoliko varijanti, što se tiče opstanka ŽOK Klek u Super ligi. Ako Klečanke pobede Dinamo sa 3:2, a Ub pobedi Partizan sa 3:0, Klek i Ub bi imali isti broj bodova, ali bi u baraž išle Klečanke, zbog jednog seta lošije set razlike.

– Ub nije nigde pobedio u gostima, a bez obzira na to, nerealno je da pobede ekipu Partizana, pogotovo sa maksimalnim rezultatom. U slučaju naše pobede sa 3:0 ili 3:1 sigurno ćemo izbeći baraž. Čak i u slučaju da igramo u baražu sigurno bi izbegli ispadanje, jer su ekipe iz Prve lige definitivno slabije od nas – rekao je predsednik ŽOK Klek, Vlado Perović.