• Zr oglasi

Seniorski šampion države sa nepunih 18 godina

U nedelju je održano seniorsko prvenstvo Srbije u Paraćinu. Zrenjaninci su ostvarili odličan rezultat.

seniorski vicesampion srbije

U kategoriji -75kg, sa nepunih 18 godina, Salapura Đorđe je osvojio srebru medalju. On je u kvalifikacijama imao 4 pobede nad iskusnim takmičarima starijim od njega (4:3, 8:1, 6:0 i 0:0-hantei 5:0) i na ubedljiv način se plasirao u finale, gde je u poslednjoj sekundi meča izgubio od jednog od najiskusnih takmičara i seniorskog reprezentativca Srbije Jovanović Nikole sa 0:1.

Ovo je bio debitantski nastup Salapure na seniorskim šampionatima Srbije i ovim rezulatom je najavio blistavu seniorsku karijeru.

mancev, markoviceva i salapura

Nikola Mančev je posle pobede u prvom kolu (2:1) izgubio polufinalni meč (0:0 – hantei 0:5), a u meču za bronzu poraz 0:1, tako da je zauzeo 5. mesto.

Jovana Marković zbog gripa, nije nastupala na ovom takmičenju.