• Centar Lux
  • Kuća zdravlja
Najnovije vesti

Savate boks: Klepić treći na SP za kadete

Na nedavno završenom Svetskom kadetskom prvenstvu u assaut savateu, održanom u Karatašu, reprezentacija Srbije osvojila je dve zlatne, osam srebrnih i 3 bronzane medalje.

Predrag Klepić

Srbija je imala 17 predstavnika, a obronzu je osvojio član Savate kluba Banat, Predrag Klepić. Prvaci sveta postali su kadeti Nebojša Božić u kategoriji do 60 kg (SK „Ruma“) i Marina Bradić u kategoriji preko 75 kg (SK „Vojvodina“). U ukupnom plasmanu, Srbija je zauzela drugo mesto, iza reprezentacije Francuske, dok je treća bila savate reprezentacija Finske.

Predrag Klepić sa trenerom Savate klub Banat, Ivanom Popadić

U isto vreme od 1 – 10. jula u Karatašu je održan i kamp za perspektivne mlade sportiste Savate Saveza Srbije kao i pripreme starijih reprezentativaca za nastup na predstojećem Evropskom prvenstvu u assaut savateu, kao i finala Svetskog prvenstva u combat savateu.                                                                                                                                                                                                                                  Savate