• Basicline

Samo četvorica pogađala u Nišu

Košarkaši Proletera su zabeležili treći uzastopni poraz. U 11. kolu Druge lige Srbije poraženi su na gostovanju u Nišu rezultatom 85:77.

KK Konstantin je prošle sezone bio dobra mušterija košarkašima Proletera. „Crveno – beli“ su više nego ubedljivo slavili i u Zrenjaninu i u Nišu (+ 24 i + 22), ali su Nišlije sinoć sve dobro naplatile.

U okviru 11. kola Druge muške lige Srbije Konstantin je na domaćem terenu u sali Osnovne škole “Dušan Radović” savladao ekipu Proleter Naftagasa rezultatom 85:77.

Zrenjaninci su prvu četvrtinu rešili u svoju korist, a u drugoj odigrali veoma slabo (25:15), što ih je na kraju koštalo pobede.

Bio je to duel ekipa sa “kratkom rotacijom”. Konstantin je loše započeo meč, ali je u drugoj četvrtini preuzeo inicijatvu i od trenutka kada je prvi put poveo do kraja je rezultatski kontrolisao meč, iako su Zrenjaninci konstantno bili blizu i opasno su pretili.

U timu Proletera sve se vrtelo oko tri igrača, Stefana Atanackovića, Slobodana Lalića i Aleksandra Petrovića, pa je ključ uspeha domaće ekipe bilo njihovo zaustavljanje u trenucima naleta, kada su pokušavali da preokrenu rezultat.

U Konstantinu se istakao kapiten Nemanja Gudžić, sa 17 poena bio je najefikasniji igrač pobedničkog tima, a neki od tih poena su bili u prelomnim trenucima meča.

Interesantno, u listu strelaca za KK Proleter su se upisala samo četvorica startera – Atanacković, Lambić, Petrović i Lalić, dok Orlić za 35 odigranih minuta nije uspeo da se upiše u listu strelaca.  Od rezervista su u igru ulazili samo Panić (9:30 minuta) i Vržina (1:43 minuta) i za to vreme nisu uspeli da postignu koš.

Stefan Atanacković

DUŽA KLUPA DOMAĆINA

Na drugoj strani, domaći su imali mnogo „dužu“ klupu. Rezervisti Konstantina su proveli na parketu 63 minuta (Proleterovi 11:13) i postigli ukupno 30 poena (Proleterovi 0 poena).

PETROVIĆ BEZ KONKURENCIJE

Košarkaš Proletera, Aleksandar Petrović, ponovo je bio najbolji akter utakmice i to bez konkurencije. Na terenu je proveo 37 minuta i 51 sekundu. Ubacio je 27 poena i zabeležio 18 skokova i 8 asistencija.

KONSTANTIN – PROLETER 85:77

Po četvrtinama – 20:24, 25:15, 20:22, 20:16.

KK PROLETER: Atanacković 20, Lambić 8, Petrović 27, Lazendić, Panić, Lalić 22, Vržina, Orlić, Stanivuk, Grujić, Ševaljević.

KK KONSTANTIN: Veličković 16, Stošić, Popović, Pilipović 10, Spasov, Đorđević 13, Ilić 2, Đorđević, Banduka, Vuletić 12, Bjelak 15, Gudžić 17.

14. Plana Velika Plana 0/11

Ovo je bio treći uzastopni poraz košarkaša Proletera, koji će pokušati da „razbiju maler“ naredne subote, na gostovanju u Pirotu. Poslednju prvenstvenu utakmicu u 2018. godini „crveno – beli“ igraju 22. decembra u Kristalnoj dvorani, protiv Kolubare.