• Aviv park Zrenjanin

Rvači Srbije bez medalje na Evropskom prvenstvu u Rimu

Reprezentativci Srbije u rvanju grčko – rimskim stilom završili su Evorpski šampionat u Rimu bez osvojene medalje.

Mate Nemeš

Doživeli su sedam poraza i upisali tri pobede i prvi put, posle 2014. godine vraćaju se sa velikog takmičenja bez odličja.

Mate Nemeš (do 67 kg) dobro se držao. Posle sigurne pobede na startu nad Francuzom Jasinom Ozalom (3:1) pa i trijumfa nad Ukrajincem Denisom Demjankovom (2:0) očekivala se velika borba proriv Jermena Karena Aslanjana, koji je bio bolji u svim elementima meča i na kraju slavio sa ubedljivih (10:1). Kako Jermen nije prošao dalje tako je i Mate Nemeš ostao bez repasaža.

Treću pobedu je Srbiji doneo Viktor Nemeš (77 kg). Savladao je Nemca Paskala Ejsela rezultatom 2:1, ali je u osmini finala poražen od Karapeta Čalijana iz Jermenije. Čalijan se nije plasirao u finale, pa je Viktor ostao bez repasaža. Ostao je prvi put bez medalje od 2015. godine.

Mihail Kajaia (levo) je eliminisn na startu Evropskog prvenstva

Mihail Kadžaja (do 97 kg) je odmah na startu izgubio od Mađara Aleksa Ščoka (6:2). Tako su oba Gruzijca, Zurabi Datunašvili i Kadžaja od kojih smo očekivali dobar plasman zaustavljeni na samom startu Evropskog prvenstva u Rimu.

ŠTEFANEK BIO POSLEDNJA NADA

Poslednja nada za medalju bio je nekadašnji član Rvačkog kluba Proleter, aktuelni olimpijski šampion, Subotičanin Davor Štefanek (do 72kg). Plasirao se u repesaž i do bronzane medalje trebalo je da pobedi trojicu protivnika. Poražen je od Beolursa Jurija Kankoua 6:8.

Trener Stojan Dobrev nije bio zadovoljan izdanjima svojih boraca. Najavljivao je jednu medalju, a prvi put za poslednjih sedma godina, koliko vodi „orlove“, nije osvojeno odličje na velikom takmičenju.