• Zr oglasi

RK Proleter upisao prvu pobedu ove sezone – 9 golova Pešića

Rukometaši Proletera su posle tri uzastopna poraza na startu ARKUS lige, konačno stigli do prve pobede ove sezone.

Veći deo prvog poluvremena protekao je u izjednačenoj igri (24. minut, 9:9), da bi domaći napravili seriju 3 – 0 (Saša Terzić 2, Pešić 1) i poveli sa 12:9 u 26. minutu. Tu razliku su držali do odlaska na odmor, 15:12.

Zrenjaninci nastavljaju u istom ritmu i u nastavku igre. U 38. minutu imaju + 5 golova prednosti (20:15), a u 46. stižu do + 7, 25:18. Pitanje pobednika više nije dolazilo u pitanje, već samo razlika sa kojom će „crveno – beli“ uveličati prvu pobedu u A grupi ARKUS lige.

U jednom trenutku, maksimalna prednost je iznosila + 10 (30:20, 55. minut), da bi u samom finišu Subotičani uspeli da izvuku častan poraz, 31:26.

Heroj susreta je bio David Pešić sa 9 postignutih golova, a u redovima Proletera su bili veoma raspoloženi i Saša Terzić 6 (4) i Aleksa Gaćinović 6.

RK PROLETER – RK SPARTAK 31:26 (15:12)

Sedmerci: Proleter 4 – 4, Spartak 3 – 2.

RK PROLETER: Miloš Kovačević, Marko Gaćinović, Marko Šaru, David Pešić 9, Stefan Toškov, Nenad Todorov 2, Predrag Krivošija, Marko Trninić, Aleksa Gaćinović 6, Filip Terzić, Ognjen Karlaš 1, Nebojša Kanižaj 3, Saša Terzić 7 (4), Nikola Jovanov, Vesko Barjaktarović 3, Marko Vasić.

RK SPARTAK: Stefan Arđelan, Dejan Bižić, Miloš Vojvodić, Boris Jovanović 3, Luka Papeš Bogosavljev, Vučko Mrvović 2, Andrej Ilić, Bogdan Đurović 4, Mihailo Stošljević, Stevan Milisavljević, Ivan Radojčić, Miroslav Grozdić 1, Ilija Petrović 2, Uroš Kojadinović 8, Uroš Radosavljević 2, Strahinja Spremo 4.

David Pešić

Trener RK Proleter Momir Rnić i David Pešić (99) sa priznanjem za najboljeg igrača susreta

U narednom kolu (31. oktobar) RK Proleter gostuje ekipi Kikinde, koja je do sada upisala dve pobede – takođe protiv Spartaka i „fenjeraša“ Kikinde.