• Nexe
  • Harmonija Zrenjanin

Prekinuta crna serija: Prvi bod rukometaša Proletera u plej – autu

Rukometaši Proletera su konačno došli do boda, posle četiri uzastopna poraza (3 u A grupi Arkus lige i poraz u 1. kolu plej auta).

Fotografije: Ivan Pančić (Arhiva)

Zrenjaninci su u 2. kolu plej – auta remizirali sa ekipom Obilića i tako prekinuli seriju poraza u ligaškom delu prvenstva, koji se nastavio u i u prvom kolu doigravanja za opstanak u elitnom rangu.

Golman Obilića, Dražić, je iznenadio „crveno – bele“ odličnim odbranama, što su domaći iskoristili da povedu sa 5:2 u 12. minutu. Beograđani potom ulaze u seriju promašaja zicera, a tim trenera Rnića to koristi da se vrati u igru, 5:5 u 15. minutu.

Zahvaljujući sjajnim odbranama Gaćinovića, RK Proleter uspeva da drži korak (10:10 u 29.minutu), a sa igračem manje Zrenjaninci uspevaju da postignu gol u samom finišu prvog dela igre i na odmor odu sa poravnatim rezultatom, 11:11.

U drugom poluvremenu RK Proleter nastavlja sa naletom, kontroliše igru i vodi 14:17 u 45 .minutu. Obilić je potom izjednačio na 17:17 u 48. minutu, a zatim i poveo 19:18 u 50. minutu i dva minuta pre kraja susreta, 23:22).

Minut pre kraja rukometaši Proletera ponovo vode, 23:24.  Međutim, pogodak rukometaša Obilića iz sedmerca u poslednjem minutu utakmice, doneo je i konačan rezulatsa 7. metara, 24:24.

RK OBILIĆ – RK PROLETER 24 : 24 (11:11)

Sala: USC ”Voždovac”
Gledalaca: 20 (Korona)
Sudije: M. Sekulić (Pančevo) – V. Jovandić (Pančevo)
Sedmerci: Obilić 6 (4) Proleter 1 (1)
Isključenja: Obilić 4. min Proleter 2. min

RK OBILIĆ: Žujović 3 (1), Savić, Topalović 7 (1), Podraščić 2, Cvijetić, Teodorović, Dražić (13 odbrane), Knežević 1, Pavić, Milutinović 2 (2), Stanisavljević 1, Popović 4, Antić, Ivošević (kap) 4, Simić, Krnjajac – (trener M. Pavlović).

RK PROLETER: Šaru, Kovačević (1 odbrana / sedmerac), M. Gaćinović (kap – 10 odbrana), Karlaš, Barjaktarević 1, Todorov, A. Gaćinović 4, S.
Terzić 8 (1), F. Terzić 3, Jovanov, Pavlović, Ranković, Kanižaj 3, Pešić 5 – (trener M. Rnić).

MVP igrač utakmice: Filip Dražić (Obilić)