• Centar Lux
  • Aviv park Zrenjanin

Proleter ostao i bez teoretskih šansi za plasman u elitni rang

Sinđelić je uspeo da upiše važna 2 boda u borbi ka opstanku protiv Proletera, koji je propustio ovako i teoretsku šansu da ostane u trci za plasman u elitni rang.

U jednoj borbenoj utakmici, Sinđelić je u IMR Rakovici pobedio 27:23.

Vrlo raspoloženi igrač Sinđelića, Ivan Antić, sa beka zadavao je dosta problema odbrani Proletera. U prvih 20 minuta postigao je 7 od svojih 10 golova, kada je Sinđelić stekao prvi put osetniju prednost od 10:7. Ostala 3 gola za Sinđelić postigao je Kasalović.

ČETNIKOVA KOKICA ZA GOL PREDNOSTI NA ODMORU

U poslednjih 10 minuta prvog poluvremena Proleter je uspeo da smanji prednost domaćina. Sjajnom takozvanom “kokicom” sa desnog krila, igrač domaćih Četnik je postigao konačan rezultat prvog poluvremena 12:11.

PO NOTAMA TOMIĆA

U drugom poluvremenu, Zrenjaninci su igrali “flastera” na Antiću. To je najviše pogodovalo igraču Proletera, Tomiću, koji je rešavao napad igrom 1 na 1 i razigravao ostale. Igralo se gol za gol do 41. minuta, kada su domaći stekli prednost od 3 gola.

2 FLASTERA

Posle par golova Tomića, trener gostiju odlučio se da stavi posebnog čuvara ka njemu. Tada trener Lakić uvodi prvi put u igru Podraščića, koji je nosio i sve konce u napadu Sinđelića. Na taj način domaći su održavali prednost do kraja utakmice.

Na ovoj utakmici Sinđelić je pokazao još jednom veliku želju i sjajnu odranu – uz to, na golu je bio raspoložen Dražić sa 9 odbrana.

Sinđelić Beograd – Proleter Zrenjanin 27:23 (12:11)

Hala: IMR Rakovica, Beograd. Gledalaca: 70. Sudije: Kolak (Kragujevac), Milošević (Jagodina)

Sedmerci: Sinđelić 7 (5), Proleter 5 (3).

Isključenja: Sinđelić 8 minuta, Proleter 10 minuta

Sinđelić: Dražić 9 odbrana, Milićević, Četnik 3, Lazić 1, Mraović, Antić 10, Jovanović (K), Tomić 3, Mišulić 1, Ognjanović, Vojinović 1 odbrana, Stojanović 2, Kasalović 3, Podraščić 4. Trener: Lakić.

Proleter: Knežević, Toškov, Trninić 2, Bjelica, Barjaktarović 3, Lazić, Todorov, Vukoje 2, Gaćinović M., Spahić, Erić, Gaćinović A. 1, Dimitrić Stanko 3, Dimitrić Slobodan (K) 4, Karanović 1, Tomić 7. Trener: Rnić.

12. Topličanin 20 1 1 18 452 : 612 -160 3 I liga

Do kraja šampionata Proleter će odigrati još dve utakmice, a u obe će odmeriti snage sa ekipama iz samog vrha tabele. Narednog vikenda „crveno – beli“ dočekuju prvoplasirani Obilić, a u poslednjem kolu će gostovati trećeplasiranoj Dubočici u Leskovcu.

Prijavite se na mejling listu i besplatno jednom nedeljno stizaće Vam sve vesti na mejl prijavi se na newsletter.