• Aviv park Zrenjanin
  • Kuća zdravlja

Komšije bolje za gol – jesenja titula otišla u Kikindu

Komšijski, banatski derbi, između RK Proleter i Kikinde Grindex, obeležio je poslednje kolo jesenjeg dela šampionata u Super B ligi, grupa Sever – Centar.

Tokom prvog poluvremena gosti su konstantno bili u prednosti za gol ili dva, a na odmor su otišli sa „plusom“ od tri gola (11:14). „Crveno – beli“ su stalno „jurili“ taj zaostatak, a kako se približavao kraj susreta, tako je nade bilo sve manje. Ipak, u samom finišu, ukazala se prilika da naprave preokret na ovom susretu, koji bi, u slučaju pobede, doneo Zrenjanincima titulu jesenjeg prvaka.

I-Taxi

U 55. minutu na semaforu je stajalo 21:25.  Tada Zrenjaninci, u naredna četiri minuta, prave seriju 4 – 1 (25:26). Barjaktarević je fauliran u poslednjem minutu, a Trninić je pokušao iz deveterca da poravna rezultat, ali nije uspeo da zatrese mrežu Kikinđana.

Poslednja šansa: Marko Trninić je pokušao da iznenadi Kikinđane iz deveterca

– Hvala publici, koja je došla da nas podrži. Borili smo se maksimalno, želeli smo pobedu i titulu jesenjeg prvaka, ali nam je ta titula izmakla. Ovo je naš prvi poraz na parketu Kristalne dvorane. Ima još mnogo da se igra, nadamo se ulasku u elitni rang – rekao je bek Proletera, Marko Trninić.

„Crveno – bele“ je na ovoj utakmici, ali i u prethodnom kolu u Crvenki, vodio pomoćni trener Srđan Veljković. Šef stručnog štaba, Momir Rnić, privatno je otputovao u Nemačku, nekoliko dana posle vanredne skupštine RK Proleter.

RK Proleter: Šaru, Trninić 9, Bjelica, Dimitrić, Barjaktarović 3, Paun, Lazić, Todorov, Marko Gaćinović, Hodžić, Aleksa Gaćinović 2, Petrović, Terzić 3, Grujić 3, Čobanović, Tomić 3.