• Centar Lux

Drama u derbiju protiv „vitezova“, Miljaković razvejao nadu

Pretedent za najviši plasman, ekipa Obilića, bila je tvrd orah za izabranike trenera Momira Rnića.

rukomet-obilic-proleter

Rukometaši Proletera su pružili dobru igru na gostovanju u Beogradu.  Od samog početka utakmice videlo se da su uložili napor da ”prouče” igru domaćina i tako stave do znanja da su im velike ambicije na ovoj utakmici.

Imali su ”vitezovi” početnu prednost od 1 do 2 gola (3:1 – 3min, 5:4 – 10.min, 9:7 – 17min). Mada su domaćini predvođeni Ćirićem pogađali mrežu rukometaša Proletera sa svih pozicija, pri čemu je broj izgubljenih lopti bio jako mali (6), „crveno – beli“ su im preko preciznih Erića i Slobodana Dimitrića bili stalno za petama, ne dajući im šansu da se opuste i uhvate predah (12:11 – 24min).

Fordomanija

Ipak, u samoj završnici poluvremena ”vitezovi”, zahvaljujući odbranama Stojića i sigurnog Aničića sa 7 metara, stiču po treći put maksimalnu prednost od tri gola (14:11 – 27min), koju zadržavaju prelepim pogotkom Teodorovića, na dodavanje Ćirića, neposredno pre znaka sirene za kraj poluvremena (16:13).

U nastavku utakmice, nakon samo protekla tri minuta, Zrenjaninci su anulirali zaostatak (16:16 – 33min) i ponovo najavili svoje pobedničke ambicije. Međutim ”vitezovi” podstaknuti uspešnim intervencijama Stojića i dalje kontrolišu rezultat, s tim da se sada golovi postižu, uglavnom iz igre (Aničić, Džamić, Miljaković…), dok su u odbrani dominirali Ćirić i Teodorović. Rezultat takve igre je i najveća prednost domaćina na utakmici (25:21 – 49min).

Momir Rnić ne priznaje predaju i izmenom na gol ulazi raspoloženi Todorov, koji serijom odbranjenih ”zicera” za nekoliko minuta vraća svoju ekipu u život (25:25 – 52min). Sledi pauza od četiri minuta, kada mreže na oba gola miruju zahvaljujući njihovim čuvarima Stojiću i Todorovu, a onda ”probuđeni” Ćirić sa dva vezana pogotka vraća saigračima osmeh (27:25 – 58 min). Golom sa 7 metara, najprecizniji igrač gostiju, Stanko Dimitrić, vraća nadu Proleteru, koju, nakon presinga ”vitezova”, razvejava nadahnuti Miljaković golom sa 6 m.

Novom pobedom ”vitezovi” su preuzeli prvo mesto kolo pre kraja jesenjeg dela, koje će braniti narednog vikenda kao gosti protiv debitanta u Inđiji.

RK ”OBILIĆ” – RK ”PROLETER” 28 : 26 ( 16 : 13 )

Sala: SC ”Voždovac”.