I love Zrenjanin portal

  • Basicline
  • 3D gradjevinska kuca
  • Ultra Caffe
Sport

Mačva prekinula niz od 10 vezanih pobeda rukometaša Proletera (VIDEO)

Rukometaši RK Proleter su poraženi u Bogatiću od ekipe Mačve rezultatom 23:22. Ovo je prvi poraz Zrenjaninaca posle 10 uzastopnih pobeda u Super B ligi „Sever – Centar“.

Igor Čagalj – isključenje na dva minuta (Foto: RSS)

Prvih šest minuta meča pripali su Zrenjanincima, koji su bolje otvorili utakmicu i do tada stvorili vođstvo od tri gola. Prvi pogodak za Mačvane postigao je ubrzo Milan Zarin, ali su rukometaši Proletera nastavili da „cepaju“ mrežu protivnika, preko Dimitrića i Rnića.

Pokrenuli su se domaći rukometaši, uz sjajnu podršku sa tribina, prvo preko Pavlovića, sa levog krila, a potom se u strelce upisao i Jovanovski (6:3). Džigurski zatim beleži nekoliko sjajnih odbrana, što je pokrenulo njegove saigrače i do sredine prvog poluvremena mačvanski rukometaši, golovima Radulovića stižu do egala.

I Taxi Zrenjanin

U 16. minutu prvo vođstvo domaćinu donosi Knežević (8:7), a do kraja prvog dela igre Mačvani uspevaju da zaustave napad Proletera. Stigli su domaći do dva gola prednosti preko Jevđenovića, ali je onda Kanižaj vratio goste u igru. Rezultat se „klackao“ do 30.minuta, a Dragićević je golom pre zvuka sirene poslao ekipe na odmor sa prednošću za ORK „Mačva“ (14:12).

Dopunite kućni bužet, prodajte stvari koje vam ne trebaju, postavite besplatan ZR oglas već danas.

Rukometaši Proletera u odbrani (Foto: RSS)

Zrenjaninci su brzo izjednačili u nastavku, ali su i domaći rukometaši podjednako tresli mrežu protivnika. Do ponovnog vođstva Zrenjaninci su došli preko Rnića u 39. minutu, a tri minuta kasnje dva gola prednosti doneo je Barjaktarović (16:18). Držao je Proleter vođstvo do 50.minuta, kada domaći rukometaši dolaze do novog izjednačenja (20:20).

Pet minuta igre potom proteklo je bez pogodaka, a Rnić zatim donosi novu prednost svom timu, sa dva uzastopna gola, pa se činilo da će se RK Proleter osvetiti Mačvanima za poraz nanet u prvom delu sezone.

Nikola Radojičić zamenio je Džigurskog na golu Mačve, a prava bitka vodila se i u finišu. Minut pre kraja mačvanski rukometaši izjednačili su rezultat sa liderom i u poslednjih šezdeset sekundi, sa igračem manje, preko Kneževića rešili meč u svoju korist.

Poslednji napad imao je Proleter, ali je mladi Radojičić još jednom sačuvao mrežu svog tima sa zvucima sirene, čime su Mačvani overili nova dva boda na tabeli.

Po pet kaznenih udaraca za oba tima dosudili su arbitri Nenadić i Stefanović, od kojih su „crveno – beli“ imali maksimalan učinak, a Mačvani nijedan nisu realizovali.

Foto: RSS

ORK MAČVA – RK PROLETER 23:22

ORK Mačva: Dragan Milutinović (1), Milan Knežević (4), Milan Zarin (2), Miloš Jevtović, Marko Radulović (2), Srđan Jevđenović (3), Miroslav Jovanovski (4), Nikola Pavlović (4), Vuk Jovanović, Kosta Krečković, Nikola Berić, Nikola martinović, Bojan Živanović, Milutin Dragićević (3), Nikola Radojičić, Branko Džigurski.

RK Proleter: Marko Šaru, Žarko Dimitrić, Igor Čagalj, matija Bjelica, Vesko Barjaktarović (1), Bojan Paun, Nenad Todorov, Gorjan Spahić, Nikola Đurišić, Marko Gaćinović, Aleksa Gaćinović (1), Momir Rnić (11), Saša Terzić (1), Stanko Dimitrić (2), Nebojša Kanižaj (3), Slobodan Dimitrić (3).

REZULTATI 15. KOLA

Lavovi BP 31 : 30 Požarevac
Loznica – Vrbas Petrol
Jedinstvo 31 : 27 Kolubara
SC Voždovac 2012 42 : 35 Morava
Jugović 23 : 20 Crvenka
Mačva 23 : 22 Proleter

TABELA SUPER B LIGE „SEVER – CENTAR“

1Proleter15120324
2Lavovi BP15101421
3Mačva1592420
4Vrbas Petrol1491419
5Kolubara1572616
6SC Voždovac 20121564516
7Morava1561813
8Jugović1552812
9Požarevac1552812
10Jedinstvo1560912
11Loznica1431107
12Crvenka1522116

U narednom kolu (sreda, 27. mart) RK Proleter dočekuje u Kristalnoj dvorani ekipu Jugovića iz Kaća.

Prijavite se na našu mejling listu i besplatno jednom nedeljno stizaće Vam najvažnije vesti na mejl
  • Divider

  • Divider
Na vrh