• Basicline

Parni valjak protutnjao Kristalnom dvoranom (VIDEO)

Lakše nego što se očekivalo, rukometaši Partizana su odneli bodove iz Zrenjanina, u utakmici u kojoj Proleter nije uspeo da pronađe pravu igru i ozbiljnije pripreti „crno – belima“.

Poslednji put na semaforu je stajao izjednačen rezultat u 18. minutu (8:8). Gosti postižu tri „vezana“ gola (8:11) i od tog momenta pobeda gostiju nijednog momenta nije dovedena u pitanje. Ovo je treći uzastopni poraz Proletera, a ukupno peti u poslednjih šest utakmica.

RK PROLETER – PARTIZAN 26:29 (12:15)

Kristalna dvorana. Gledalaca: 650. Sudije: Milosavljević i Trivković (Beška).

Sedmerci: Proleter 3 (3), Partizan 3 (1). Isključenja: Proleter 8, Partizan 14 minuta.

PROLETER: M. Gaćinović (3 odbrane), Knežević (2 odbrane), Šaru (2 sedmerca), Pešić, Elezović 4, Ilijin 2, Todorov, A. Gaćinović 3, Rnić 2, S. Terzić, F. Terzić, Krivošija, Mirić 6 (4), Kanižaj 1, Radović 8, Karpaš.

PARTIZAN: Trnavac (8 odbrana), Mihajlov, Petrić 7, Jokić 1, Radovanović 7, Bajčeta Minić, Radulović 4, Varga, Živković 4 (1), Vižlina, Gojković, Vujičić 2, Cvijetić, Mićić 2, Gudurić 2.

Igrač utakmice: Obrad Radulović (Partizan).

SEMAFOR: 3:5 (9), 8:8 (18), 10:13 (27), 16:19 (36), 18:23 (44), 22:25 (52), 24:29 (58).

Proleter nije imao snage da se odupre bržoj ekipi Partizana, za čije šuteve nije imao rešenje ni odlični kapiten Gaćinović. Najiskusniji igrači „crveno – belih“, Elezović i Rnić, upisali su se samo po jednom u listu strelaca u prvom poluvremenu.

Beograđani su na odmor otišli sa tri gola prednosti, a u nastavku su rutinski održavali stečenu razliku.

12.Šamot 65Aranđelovac13229326:357-316

U redovima Proletera najviše golova su postigli Dušan Mirić 6 i Luka Radović, dok su kod gostiju Stefan Petrić i Milomir Radovanović sa po 7 pogodaka.

U narednom kolu RK Proleter gostuje ekipi Rudara u Kostolcu. Podsetimo, Proleter i Rudar su u 3. kolu ARKUS lige igrali nerešeno u Kristalnoj dvorani, a utakmica je imala zaista neverovatan epilog.