• Zr oglasi

Posle 3 meseca konačno pobeda: RK Proleter savladao Kikindu (VIDEO)

Ravno tri meseca su prošla od kada je RK Proleter poslednji put slavio pobedu u ARKUS ligi, a posle kiše konačno je došlo sunce. U 17. kolu elitnog takmičenja „crveno – beli“ su u banatskom derbiju bili bolji od Kikinde Grindex.

Uroš Elezović (8) u skoku, levo je Momir Rnić, na „crti“ Dušan Ilijin (10). Foto: Ivan Pančić

GOSTI BOLJI NA STARTU, „EGAL“ NA ODMORU

Kikinđani su bolje startovali, bili u blagoj prednosti od početka utakmice, a u 18. minutu na semaforu je stajalo 7:10 u korist gostiju. Zrenjaninci su se tada probudili, uspeli da nanižu 3 pogotka i golovima Radovića, Alekse Gaćinovića i Mirića stigli do izjednačenja – 10:10. Do kraja poluvremena se igralo „gol za gol“, a na odmor se otišlo sa rezultatom 15:15.

MVP susreta: Predrag Krivošija

David Pešić se jednom upisao u listu strelaca

„KLACKALICA“ DO 41. MINUTA

„Klackalica“ se nastavlja i u drugom delu igre, sve do 41. minuta kada je rezultat poslednji put bio poravnat, 18:18. Zatim sledi serija domaćih 4 – 0, koja je, kasnije će se ispostaviti, definitivno odredila dalji tok susreta. Redom su pogađali Elezović, Radović, Mirić, Krivošija za prvu osetniju prednost „crveno – belih“ – 22:18 u 48. minutu.

Iskusni Elezović (8) je 6 puta pogodio mrežu Kikiđana

„VRELA“ ATMOSFERA

Na četiri minuta pre isteka vremena RK Proleter je imao prednost od + 5 golova i praktično pobedu u džepu (56. minut, 27:22). Zrenjaninci su uspeli da sačuvaju hladnu glavu i održe ovu razliku do samog završetka banatskog derbija – 30:25.

Utakmica je odigrana u vreloj atmosferi. Gosti su burno reagovali na sudijske odluke, bilo je žestokih duela i „čarki“ među igračima, ali je susret ipak završen bez incidenata.

Žestoka odbrana Kikinde Grindex

PREKINUT CRNI NIZ

Ovo je izuzetno važna pobeda Proletera, koji se grčevito bori za opstanak, a sa 2 boda iz ovog susreta Zrenjaninci su se popeli sa 11. na 10. mesto na tabeli ARKUS lige.

Podsetimo, „crveno – beli“ radost pobede nisu osetili još od 16. novembra prošle godine, kada su, takođe u Kristalnoj dvorani, savladali ekipu Šamota. Posle toga je usledio katastrofalan niz od ukupno 5 poraza i 1 remija, sve do večerašnjeg trijumfa nad Kikindom.

Luka Radović (77) je tri puta matirao golmana Kikinde Grindex, Slavka Miškova (16)

RK PROLETER – RK KIKINDA GRINDEX 30 : 25 (15:15)

Broj gledalaca: 450. Sudije: Milosavljević Boriša i Trivković Danijel. Kontrolor: Tijanić Zoran.

RK PROLETER: Marko Gaćinović, Marko Šaru, Miloš Knežević, Dušan Mirić 6, David Pešić 1, Momir Rnić 3, Nenad Todorov, Predrag Krivošija 3, Aleksa Gaćinović 3, Filip Terzić 0, Uroš Elezović 6, Ognjen Karlaš, Saša Terzić, Luka Radović, Dušan Ilijin 4 Veljko Džamić 1.

RK KIKINDA GRINDEX: Slavko Miškov, Miloš Kovačević, Stanimir Komarek 2, Vuk Kosanović, Luka Panić, Milan Pavlov 3, Ljubomir Golić, Milan Potpara 4, Nikola Stanković, Milan Lisica 6, Nemanja Dukatarov, Nenad Trumbetaš 3, Uroš Prodanović, Nikola Vrgović 2, Mirko Kenjalo 2, Vesko Barjaktarović 3.