• Basicline
  • Harmonija Zrenjanin

Rnić brojao do 13 u Subotici, Spartak ipak slavio

Rukometaši Proletera, lideri Super B lige grupa Sever, odigrali su prijateljsku utakmicu u Subotici protiv superligaša Spartaka.

Momir Rnić u akciji

Subotičani su bili bolji rival i na kraju slavili sa 27:25, dok su gosti pokazali da se opravdano nalaze na čelu Super B lige i da su najveći kandidati za ulazak u elitno društvo.

Početak utakmice pripao je Proleteru koji je poveo sa 3:0 u 3. minutu. Subotičani su pojačali igru u odbrani te golom Željka Peića  osam minuta kasnije poravnali na 5:5.

RNIĆ DRŽAO RAVNOTEŽU

Razigrao se Momir Rnić, koji je zadavao velike probleme odbrani domaćih. Sa njegova dva gola u nizu Proleter je ponovo stekao osetniju prednost, 5:7. Spartak je ubrzo poravnao, a do prvog vođstva Subotičani su došli u 21. minutu golom Ilije Petrovića, 9:8.

Ponovo je Rnić bio nerešiv za odbranu Spartaka, zahvaljujući njegovim golovima gosti su prvo poluvreme završili sa minimalnom prednošću od 13:12.

PEIĆ REŠIO PITANJE POBEDNIKA

Drugo poluvreme Spartak je počeo serijom od tri gola za preokret od 15:13. Do kraja utakmice stečenu prednost nisu više ispuštali. Proleter je par puta prišao na gol zaostatka, ali nisu mogli i do izjednačenja. Tri minuta pre kraja Željko Peić rešava pitanje pobednika pošto dovodi Spartak u vodstvo od 27:24.

U samom finišu utakmice rukometaš Proletera, Stanko Dimitrić, inače bivši igrač Subotičana, uspeva da smanji na 27:25.

Spartak – Proleter 27:25 (12:13)

Hala sportova u Subotici. Sudije: Đurašinović Stevan i Bošković Borko. Sedmerc. Spartak Vojput 4/2, Proleter 4/4

Spartak Vojput: Peić Željko 6, Peić Jovan, Kolundžić, Šukić 2, Spremo, Kojadinović 3, Karan 3, Petrović I. 7, Leovac 1, Stefanović 3, Arđelan, Petrović S. 1, Raković, Milutinović, Pjevalica, Obradović, Milutinović L 1.

Proleter: Šaru, Terzić, Toškov, Dimitrić Ž., Paun, Spahić 1, Đurišić, Gaćinović M., Gaćinović A. 1, Rnić 13, Dimitrić Stanko 3, Dimitrić Slobodan 5.