• Aviv park Zrenjanin
  • Kuća zdravlja

Revanš sa kamatom – Nišlije lako sa Zrenjanincima

Rukometaši Proletera su slavili protiv Železničara na startu prvenstva u Kristalnoj dvorani, ali su se Nišlije sinoć na domaćem terenu revanširale sa kamatom.

Zrenjaninci su imali samo jedno vođstvo na meču, 2:1 u 3. minutu. Usledila je serija Železničara od 4:0, uz tri gola Stanojevića, nakon ravno šest minuta igre, za tajm – aut „crveno – bele“ klupe, koja je bila oslabljena izostankom šefa stručnog štaba Ljubomira Obradovića, koji u Japanu, na Svetskom prvenstvu, trenutno predvodi žensku seniorsku reprezentaciju Srbije.

Fordomanija

Nišlije su čvrsto igrale u odbrani, što najbolje ilustruje podatak da su dva vezana odbranjena sedmerca Kocića u 13. i 14. minutu bile njegove prve odbrane na utakmici, a Železničar je već imao plus pet.  Golman Nišlija, Miroslav Kocić je samo u prvom poluvremenu, i to u intervalu od 11 minuta, odbranio četiri sedmerca.

Prednost je konstantno rasla, rukometaši Proletera su bili potpuno nemoćni. Pred odlazak na odmor bilo je + 9 za domaće (20:11). Odmah na startu drugog poluvremena razlika je postala dvocifrena, U finišu meča trener domaćih je pružio šansu rezervistima, od kojih je većina postigla po gol za konačnih 36:28.

RK ŽELEZNIČAR – RK PROLETER 36:28 (20:12)

Niš, 2. decembra. Sala OŠ „Dušan Radović“. Gledalaca: 400. Sudije: Milenko Alimpić i Zdravko Crnjanski (Bačka Palanka). Sedmerci: Železničar 3(3), Proleter 5(0). Isključenja: Železničar 8, Proleter 4 minuta.

ŽELEZNIČAR: Kocić (14 odbrana, 4 sedmerca), Matović (3 odbrane), Stošić, Bojan Radivojević, Milovanović 5, Stanojević 6, Petrović 1, Boris Radivojević, Milosavljević, Spasić 9(3), A. Stojanović 4, Jevtić 6, Cvetković 1, Potkonjak 1, D. Stojanović 1, Pavlović 2.

PROLETER: Šaru (3 odbrane), M. Gaćinović (9 odbrana), Knežević (1 odbrana), Pešić 5, Elezović 4, Ilijin 2, Todorov, A. Gaćinović 3, Rnić 4, S. Terzić 3, F. Terzić, Krivošija 4, Mirić, Kanižaj 1, Radović 2, Karlaš.

Semafor: 1:2 (3), 5:2 (7), 13:7 (17), 18:10 (26), 24:14(34), 31:19 (51).

Detalj sa konferencije za medije

ISTI SCENARIO KAO PROTIV ZVEZDE

Šef stručnog štaba RK Proleter, Ljubomir Obradović je ujedno i selektor ženske reprezentacije Srbije, koja igra na SP u Japanu. U njegovom odsustvu, stručni štab Proletera je predstavljao Goran Pekez:

– Simptomatično je to da nam se isti scenario ponavlja već drugu utakmicu zaredom. Slična situacija je bila u Beogradu protiv Zvezde, gde smo na poluvremenu imali minus šest, sada minus osam, uz četiri promašena penala i mnogo „lakih“ primljenih golova. To nismo mogli da nadoknadimo i učinimo utakmicu zanimljivijom.

Na press konferenciji posle utakmice, igrač Železničara, Vladimir Jevtić bio je vrlo nadahnut:

– Mi nismo više ekipa koja može da igra ovako ili onako, ove poslednje utakmice pokazuju da radimo dobar posao i ponosan sam na sve nas. Očekivao sam malo veći otpor Proletera, s obzirom na onu utakmicu u Zrenjaninu i iskustvo nekolicine njegovih igrača, ali mi smo od početka postavili stvari na svoje mesto.

SA PARTIZANOM U NEDELJU

Rukometaši Proletera su posle poraza u Nišu pali na deveto mesto tabele ARKUS lige i nalaze se u nezavidnoj situaciji. „Crveno – beli“ u narednom kolu dočekuju ekipu Partizana, od koje su u 2. kolu poraženi u Beogradu sa 7 golova razlike (32:25).
Susret između Proletera i Partizana je na programu u nedelju, 8. decembra, u Kristalnoj dvorani. Početak je u 18 časova.