I love Zrenjanin portal

  • Zr oglasi
  • 3D gradjevinska kuca
  • Ultra Caffe
Sport

FK Radnički poražen na startu prolećnog dela prvenstva od Tise iz Adorjana

FK Radnički je poražen na startu prolećnog dela šampionata Srpske lige – Vojvodina od ekipe Tise iz Adorjana.

Fotografije: Ivan Pančić

Susret je odigran na stadionu kraj Skrobare po sunčanom, ali hladnom vremenu, a gosti su slavili golom Aleksandra Zolnajića u 80. minutu susreta.

PerSu marketi

– Utakmica je bila tvrda, prilično izjednačena, ali kako to obično bude u fudbalu, nismo iskoristili svoje šanse i stigla nas je kazna. I mi i gosti smo imali 31 bod pre ovog duela. Prvo poluvreme je prošlo u odmeravanju snaga. Imali smo nekoliko šansi posle prekida, a u drugom poluvremeno smo krenuli još agresivnije – rekao je sportski direktor FK Radnički, Darko Tošić.

Prvih 25 minuta drugog dela utakmice se bukvalno igralo na polovini gostiju. Gajilović je šutirao sa ivice šesnaesterca u golmana, zatim je posle asistencije Runjevca sam pred golmana izašao Krstinić, njegov šut brani, a na odbijenu loptu natrčava Krstin i golman gostiju brani i njegov udarac, lopta se odbija prema mreži Tise, ali odbrambeni igrač sa gol – linije glavom izbija loptu u korner. Imao je Krstinić još dve prilike, Radnički je imao inicijativu, ali lopta nije htela u mrežu.

Dopunite kućni bužet, prodajte stvari koje vam ne trebaju, postavite besplatan ZR oglas već danas.

GOSTI SLAVILI POSLE PENALA

– Kazna za promašaje je stigla u 80. minutu. Gosti su imali kontru, Bogdanović malo nesmotreno uklizao da izblokira, a gostujući igrač je ostavio nogu, a sudija je svirao penal, iako je kontakt bio minimalan. U najmanju ruku nismo zaslužili da izgubimo, a ne bi bilo nezasluženo da smo pobedili. Gosti su u drugom poluvremenu imali tu jednu jedinu šansu, koja nije bila toliko opasna, ali je na kraju dosuđen penal, koji je Tisa realizovala i na kraju odnela bodove iz Zrenjanina – zaključio je Tošić.

FK RADNIČKI (ZR) – TISA (ADORJAN) 0:1 (0:0)

Stadion kraj Skrobare: Bez prisustva gledalaca.

Gl. sudija: Repček Ivan (Vrbas). Pomoćne sudije: Danilović Slobodan i Nikolić Marko. 4. sudija: Dimoski Marko. Delegat: Subotić Uroš. Kontrolor: Subotić Uroš.

Strelac za FK Tisa: Aleksandar Zolnajić u 80. minutu.

ŽUTI KARTONI: Radnički: Runjevac Jovan (42. minut – Bezobziran start); Bogdanović Petar (45 – Bezobziran start); Čigoja Aleksandar (60 – Bezobziran start). Tisa: Ivanović Aleksandar (77 – Bezobziran start)

FK RADNIČKI: Radović Nemanja, Ćušić Dragan (od 65. minuta Milan Turkulj), Bjelica Nikola, Jovanov Bogdan, Krstinić Nikola, Čigoja Aleksandar, Kovačević Marko, Bogdanović Petar, Gajilović Stefan, Krstin Radomir (od 84. Stefan Lisičić Vuković), Runjevac Jovan.
Nisu igrali: Bačko Stefan, Marković Blagoje, Baroševčić Mirko, Pavlov Igor,  Pavković Stefan.

FK TISA: Tasić Dušan, Ivanović Aleksandar, Zolnajić Aleksandar (strelac u 80. minutu), Božić Marko (od 72. minuta Crkvenjakov Dalibor), Ćovin Aleksandar, Tomišić Stefan, Feješ Aron (od 85. minuta Kiš Saša), Boršoš Mark (od 46. minuta Pilipović Miloš), Ivanov Luka (od 46. minuta Matijević Nemanja) Jovetić Aleksandar, Šinković David (od 90. minuta Damjanović Filip). Nisu igrali: Triznja Bence, Renji Alen.

TABELA SRPSKE LIGE – GRUPA VOJVODINA

1Mladost (NS)20153248
2Radnički 191220116339
3OFK Vršac20106436
4Tisa20104634
5Dinamo 194520103733
61. Maj Ruma2088432
7Radnički (Zr)2094731
8Borac20101931
9Bečej 19182093830
10Omladinac2078529
11Hajduk 19122084828
12OFK Stari Grad20911028
13Jedinstvo (SP)2077628
14Feniks 19952084828
15Sloga (Č)2075826
16Bačka 190120641022
17Kozara20641022
18Sloboda20251311
19Dunav19241310
20Vojvodina 19281914147

U GOSTE LIDERU ŠAMPIONATA

Fudbaleri Radničkog u sledećem kolu idu u goste lideru, ekipi Mladosti iz Novog Sada, koja je na startu prolećnog dela šampionata podelila bodove sa Feniksom 1995 (2:2).

Prijavite se na našu mejling listu i besplatno jednom nedeljno stizaće Vam najvažnije vesti na mejl
  • Divider

  • Divider
Na vrh