• Home Interpoint
  • Kuća zdravlja

Lider sa Tise prejak za fudbalere Radničkog

Lider sa Tise gazi sve pred sobom. Nova, sedma u nizu, žrtva bili su Zrenjaninci, koji su pružili snažen otpor domaćinu.

Prvi pogodak na utakmici je postigao mladi Bečejac Kosta Aleksić u 31. minutu. Pošto je prihvatio loptu na sredini protivničkog polja, u solo prodoru je savladao nekoliko metara i onda sa distance opalio i po lopti koja je završila putanju u levom gornjem uglu. Momci sa Tise su drugi pogodak postigli u 53. minutu, opet na atraktivan način. Mirkov je izveo slobodan udarac iskosa sa leve strane tako što je ubacio visoku loptu pred gol gostiju, a Marjan Cvetković se izvrsno snašao i glavom je poslao u mrežu za, ispostavilo se kasnije, konačanih 2:0.

16 Radnički (Š) 7 0 0 7 4 23 -19 0

Zrenjaninci su pripretili u 46. minutu preko Radosavljevića i Milivojeva u 65. minutu, ali je Markov oba puta bio na mestu. Strelci Aleksić i Cvetković mogli su još po jedanput da se upišu u listu strelaca, ali je oba puta golman Radničkog efektno odbranio.

OFK Bečej – Radnički (Zr) 2:0 (1:0)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 300. Sudija: Dragan Arsić (Novi Sad). Strelci: Aleksić u 31. i Cvetković u 53. minutu za OFK Bečej. Žuti kartoni: Aleksić i Cvetković (OFK Bečej), a Petrov i Kiš (Radnički). Crveni karton: Petrov u 90. minutu (Radnički).

OFK Bečej: Markov, Vorgučin, Mihalec (Janković), Rahić, Cvetković, Kragović 8, Babić (Vasin), Mirkov, Kovačević, Đuričin, Aleksić (Ćulum).

Radnički: Radović, Petrov, Grbić, Jovanov, Radosavljević (Matić), Milivojev, Kovačević, Kiš, Mastilo, Knežević (Krstinić), Šarenac (Zakić).