I love Zrenjanin

  • Centar Lux
  • Univer export
  • Kuća zdravlja
Sport

Rada Perović osvojila zlato na Balkanijadi i priznanje za najboljeg tehničara

Ženska odbojkaška juniorska reprezentacija Srbije osvojila je jedanaesto zlato na Balkanskom šampionatu, a odbojkašica ŽOK Klek, Rada Perović je proglašena za najboljeg tehničara.

Izabranice Marijane Boričić u finalu su savladale selekciju Turske maksimalnim rezultatom po setovma, 25:20, 25:18 i 25:20 i nastavile dominaciju u ovoj kategoriji.

– Konstantno smo dobro igrali u finalu i pobedili maksimalnim rezultatom, 3:0. Presrećna sam zbog zlata, ali i zbog nagrade za najboljeg tehničara. Ne postoje reči kojima bih opisala šta sada osećam. Hvala stručnom štabu, hvala mojim saigračicama… Očekujemo dobre igre i ako Bog da medalju i na Evropskom prvenstvu – rekla je Rada Perović.

I Taxi Zrenjanin

POJEDINAČNE NAGRADE

MVP: Sara Carić (SRB)

Svakoga dana objavljujemo nove video vesti i reportaže iz Zrenjanina na našem Youtube kanalu, prijavite se.

NAJBOLJI DIZAČ: Rada Perović (SRB)

NAJBOLJI PRIMAČ: Jovana Mirosavljević (SRB)

NABOLJI BLOKER: Ezgi Kara (TUR)

NAJBOLJIN LIBERO: Gulče Gučtekin (TUR)

NAJBOLJI KOREKTOR: Marija Jordanova (BUG)

NAGRADA ZA FER-PLEJ: Derja DŽebedžioglu (TUR)

JUNIORKE – BALKANSKO PRVENSTVO 2018. – ČAČAK (SPORTSKI CENTAR MLADOST, 1500 MESTA), SRBIJA (21 – 25. AVGUST):

A GRUPA:

1. KOLO – UTORAK, 21. AVGUST:

SRBIJA – MAKEDONIJA 3:0 (25:9, 25:9, 25:11)

RUMUNIJA – BUGARSKA 1:3 (22:25, 25:19, 22:25, 7:25)

2. KOLO – SREDA, 22. AVGUST:

SRBIJA – RUMUNIJA 3:0 (25:20, 25:19, 25:16)

BUGARSKA – MAKEDONIJA 3:0 (25:13, 25:22, 25:15)

3. KOLO – ČETVRTAK, 23. AVGUST:

SRBIJA – BUGARSKA 3:1 (25:23, 25:19, 21:25, 25:18)

MAKEDONIJA – RUMUNIJA 0:3 (23:25, 14:25, 11:25)

1. SRBIJA 3 3 0 9:1 9

2. BUGARSKA 3 2 1 7:4 6

3. RUMUNIJA 3 1 2 4:6 3

4. MAKEDONIJA 3 0 3 0:9 0

B GRUPA:

1. KOLO – UTORAK, 21. AVGUST:

CRNA GORA – ALBANIJA 3:0 (25:10, 25:16, 25:16)

TURSKA – BOSNA I HERCEGOVINA.3:0 (25:13, 25:7, 25:11)

2. KOLO – SREDA, 22. AVGUST:

ALBANIJA – BOSNA I HERCEGOVINA 0:3 (17:25, 16:25, 24:25)

CRNA GORA – TURSKA 0:3 (16:25, 15:25, 18:25)

3. KOLO – ČETVRTAK, 23. AVGUST:

BOSNA I HERCEGOVINA – CRNA GORA 1:3 (16:25, 25:18, 19:25, 14:25)

ALBANIJA – TURSKA 0:3 (9:25, 10:25, 5:25)

1. TURSKA 3 3 0 9:0 9

2. CRNA GORA 3 2 1 6:4 3

3. BiH 3 1 2 4:6 3

4. ALBANIJA 3 0 3 1:9 0

PETAK, 24. AVGUST:

POLUFINALE:

SRBIJA (A 1) – CRNA GORA (B 2) 3:0 (25:18, 25:22, 25:)

TURSKA (B 1) – BUGARSKA (A 2) 3:1(25:21, 16:25, 25:13, 25:19)

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN 5 – 7. MESTA:

RUMUNIJA (A 3) – ALBANIJA (B 4) 3:0 (25:10, 25:11, 25:22)

BOSNA I HERCEGOVINA (B 3) – MAKEDONIJA (A 4) 3:2 (25:17, 26:24, 22:25, 23:25, 17:15)

SUBOTA, 25. AVGUST:

FINALE: SRBIJA – TURSKA 3:0 (25:20, 25:18, 25:20)

MEČ ZA TREĆE MESTO: BUGARSKA – CRNE GORE 3:0 (25:20, 25:16, 25:18)

MEČ ZA PETO MESTO: RUMUNIJA – BOSNA I HERCEGOVINA 3:0 (25:14, 25:12, 25:18)

MEČ ZA SEDMO MESTO: ALBANIJA – MAKEDONIJA 2:3 (25:11, 25:27, 25:16, 21:25, 13:15)

KONAČAN PLASMAN

1.SRBIJA

2. TURSKA

3. BUGARSKA

4. CRNA GORA

5. RUMUNIJA

6. BOSNA I HERCEGOVINA

7. MAKEDONIJA

8. ALBANIJA

Na dosadašnjih 17 Balkanskih prvenstava, Srbija je osvojila 16 medalja: 11 zlatnih i 5 srebrnih.

 

 

 

 

 

  • Divider

  • Divider
  • Daruši
Na vrh